Štětce na líčení, které by měly být v každé dámské kosmetické tašce

Přejete si, aby vaše tvář působila upraveně? Možná jste i vy ještě nedávno nanášely korektor, make-up nebo oční stíny pomocí podomácku vyrobených pomůcek. A právě proto jsou tu štětce na líčení.

Štětce na líčení vaši každodenní úpravu zrychlí, a konečně zažijete pocit úplné dokonalosti. Které štětce budete k úpravě svého zevnějšku potřebovat? K čemu jednotliví pomocníci slouží?

Zdroj foto: AlexHliv / Shutterstock.com

Příroda versus syntetika

Přejete si pro vás ty nejlepší štětce na líčení? V tom případě vězte, že štětce z přírodních štětinek využijete zejména na sypké druhy líčidel – tvářenky, pudry a oční stíny. Syntetické štětce zase upotřebíte na nanášení perfektního make-upu a korektoru. Zde rozhodně platí, že za kvalitu si trochu připlatíte.

Levné štětce na líčení mají totiž velkou nevýhodu – místo, aby vám líčení zrychlily a zpříjemnily, začnou v nejméně očekávanou chvíli pelichat. A vy se pak místo rychlého a dokonalého make-upu dočkáte štětin v obličeji a po celé koupelně. Kvalitní štětce na líčení vás nezklamou, nepelichají – a vydrží vám skutečně dlouhá léta.

Nanášení korektoru

Možná bude nejlepší, když si rovnou pořídíte profesionální štětce na líčení. Celá sada představuje jednorázovou investici, a máte hned vše po ruce. Už pak nemusíte nic složitě shánět a dokupovat.

Nejprve budete potřebovat nanášet na váš obličej korektor. K tomuto účelu se hodí štětec na korektor. Jak jej poznáte?

  • Tento štětec má vždy velmi hustá a pevná vlákna.
  • Tyto štětce jsou většinou v sadách obsaženy dva – jeden je větší a střižený do kulata, ten slouží k úpravě větších ploch.
  • A druhý je menší, střižený do špičky. Ten slouží k detailnější práci například v okolí očí.
Zdroj foto: aslysun / Shutterstock.com

Profesionální nanášení make-upu

Přemýšlíte, jaké štětce na líčení budete potřebovat k nanesení bezchybného make-upu? Pokud si projdete jakýkoliv make-up tutoriál, zjistíte, že na make-up se nejlépe hodí plochý štětec s delšími a pevnými vlákny. Musí být dostatečně hustý. Někdy práci s ním nahradí i kosmetická houbička. Pro začátečnice je ideální použít štětec zvaný stipple brush, tedy tupovací štětec.

  • Tento štětec má rovně zastřižená vlákna, která mají dvě délky.
  • Většinou bývají tyto délky ještě barevně odděleny.
  • Tento štětec je nejlepší volbou, pokud s líčením začínáte.
  • Pomocí tupovacího štětce nejdříve make-up na obličej natečkujete, a poté jej rovnoměrně rozetřete.

Výsledek je perfektní! Zapamatujte si, že čím hustší vlákna štětce použijete, tím menší spotřebu budete při nanášení make-upu mít.

Štětce na pudr

Přejete si vyznat se v sadě, ve nížjsou štětce na líčení? Popis někdy u sad chybí, a proto je dobré jednotlivé kousky umět poznat. Štětec na pudr poznáte snadno. Má dlouhou rukojeť, a také velmi dlouhá a hustá vlákna. Bývá nejčastěji střižen dokulata. Takto jej poznáte velmi snadno. S jeho pomocí velmi dobře zafixujete líčení tak, aby vám vydrželo krásné po celý den.

Zdroj foto: paultarasenko / Shutterstock.com

Kabuki štětec

Další obměnou jsou takzvané kabuki štětce. Ty mají velmi krátkou rukojeť, díky které se se štětcem dobře pracuje. Tato pomůcka je vhodná i k cestování, kdy máte omezený prostor ve vašem zavazadle. Štětce na líčení levně pořídíte v každé online i kamenné drogerii, a ty kvalitnější samozřejmě také. Možná se porozhlédněte, jaké jsou možnosti a co by pro vás bylo nejlepší.

Tápete, jaké štětce na líčení pořídit? Diskuze na internetu někdy zabíhají do detailů a ukazují, jak se s konkrétní sadou pracuje začátečnicím i pokročilým uživatelkám.

Konturování obličeje a tvářenka

Možná i vy stále nevíte, jak správně používat štětce na líčení. V tom případě vězte, že ten konturovací poznáte podle toho, že může být i oboustranný. Charakteristické jsou pro něj velmi husté a jemné štětinky, které nejsou střiženy příliš dlouze. Pomocí konturování obličeje dokážete skutečné zázraky. Přejete si opticky zúžit váš nos, vyzdvihnout lícní kosti, nebo si přejete, aby vaše tvář působila užším dojmem? Skrýt těžší bradu nebo si poradit s velkým čelem nikdy nebylo jednodušší. Tento štětec se hodí i pro aplikaci tvářenky na oblast líček.

Oční stíny

Když si pořídíte štětce na líčení, sada bude zřejmě obsahovat i speciální pomůcky určené k aplikaci očních stínů. Tyto štětce jsou velmi tenké a jemné. Mnohdy se také jedná o oboustranný štětec, kdy máte na jedné straně širší plochu určenou pro nanášení stínů po celé ploše víčka, a z druhé strany zkosené štětinky, co mají dokonce špičku. Tou budete nanášet rozjasňovače do vnitřní strany oka, a také tímto nástrojem dokážete přesně nanášet detailní a precizní tahy.

Zdroj foto: Nick Starichenko / Shutterstock.com

Štětec na kouřové stíny bývá naopak kulatý a má velmi jemná vlákna. Používá se k vytvoření přechodů u kouřového líčení, ale lze jej použít i pro nanesení přechodu mezi tvářenkou a pudrem nebo bronzerem.

Je dobré zdůraznit, že sada, kde jsou štětce na líčení, by měla být ještě rozšířena o malý hřebínek na řasy a obočí. Snad není třeba zdůrazňovat, že hitem posledních let je dokonale upravené obočí, které je dost huňaté. Chybějící chloupky se dají jemnými tahy domalovat, pro nezkušené existují na trhu i šablony. Nakonec se obočí přetře průhledným fixačním gelem nebo se opatří voskem.

Štětce na rty

Přírodní štětce na líčení jsou například ty, co využijete pro nanesení rtěnky. Štětinky jsou velmi pevné a krátké. Proč je vůbec lepší nanášet rtěnku pomocí štětce? Rty se tak dají detailně vykreslit a dokážete vytvořit i jemné detailní tahy, což se vám rtěnkou nikdy nepodaří. Pokud je budete mít stále při ruce, hodí se pořídit si štětec s víčkem nebo si pořídit zasouvací model.

Údržba štětců

Už jsme si řekli, jaké používat štětce na líčení. Nic však zatím nezaznělo ohledně údržby. Ta je totiž velmi důležitá. Líčidla nanesená na štětce se totiž na vzduchu schnout a drolí. Spolu s nánosem starších líčidel je na štětcích také nemalé množství potu a odumřelých buněk z naší pleti. Tímto koktejlem se na štětcích množí bakterie, které není dobré si nanášet na pleť. Po každém použití štětce je vhodné jej dobře umýt. Stačí pouze trocha odličovače nebo přírodního šampónu a kelímek s vodou, aby byly všechny štětce v perfektním stavu. Dobře umyjte nánosy líčidel a poté nechte na vzduchu dobře proschnout.

Zdroj foto: Nixx Photography / Shutterstock.com

Výhody štětců

Kosmetické štětce na líčení se dnes již stávají běžnou a nezbytnou součástí kosmetických koutků každé dámy. S jejich pomocí se i začátečnicím povede dokonalý make-up, o němž se jim dříve ani nezdálo. Přesnost štětců a jejich individuální určení a tvar je předurčují k dokonalému výsledku snažení každé dámy. Štětce na líčení, které se stanou vašimi nejlepšími pomocníky, si tak můžete pořídit i vy.

Mít doma svou profesionální sadu pro líčení není žádná věda. Sady štětců se dají sehnat v každé drogerii, a proto si každá z nás může zkusit ten příjemný rozdíl při práci na každodenní úpravě obličeje, nebo i pro úpravu svého zevnějšku pro slavnostnější příležitosti. Mít doma kvalitní štětce na líčení je prostě a jednoduše skvělá výhoda. Už nikdy se vám nestane, že budete ve spěchu nanášet make-up nebo dokonce oční stíny pomocí prstů. Pořízením kvalitních štětců vstupujete do světa vysoké školy krásy.

Zdroj foto: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

Už se těšíte, až i vy zasednete v první lavici, a rychle se naučíte, jak si během krátké chvilky upravit svůj vzhled? Přejeme vám, ať vám nové postupy udělají velkou radost.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.