Velikonoční dekorace se skořápkami. Využijte také vajíčka

Velikonoční dekorace si nemusíte jen kupovat, spoustu z nich zvládnete hravě vyrobit doma – a třeba i se svými dětmi. Možností je mnoho, můžete využít skořápky, vajíčka, papír a mnoho jiného materiálu.

Velikonoce nejsou jen křesťanskými svátky, ale především oslavou jara. Během této doby oslavujeme nový život, zmrtvýchvstání Ježíše Krista a taky konec dlouhé zimy. Svátky jsou to barevné a veselé, doprovázejí je lidové tradice a dobré jídlo. O Velikonocích bychom si ani neměli zapomenout vyzdobit domov.

Zdroj foto: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

Dekorace z velikonočních vajíček

Nejznámější velikonoční dekorací a tradicí jsou určitě malovaná vajíčka. Existuje celá řada způsobů, jak vajíčka ozdobit, pokud ale chcete jít letos eko cestou, zapomeňte na kupované barvy a zkuste to jako naše babičky. Asi nejznámější starou metodou je barvení za pomoci cibulových slupek. Tato metoda je ale poměrně náročná.

Mnohem jednodušší může být metoda vaření syrových vajec v nálevu, který si připravíte ze surovin, co najdete doma ve spíži.

  • Například žlutá vajíčka získáte, když povaříte vodu s kari kořením a solí. V nálevu stačí vejce vařit deset až patnáct minut.
  • Zrzavá vajíčka zase vzejdou, když si připravíte nálev z vody, pěti sáčků černého čaje a soli. Zelenou barvu pak zajistí špenátový protlak.

Malované vejce klidně zkuste naskládat i do vázy s vodou a svými oblíbenými květinami, stejně skvěle budou vypadat s větvičkami.

Zdroj foto: Zolnierek / Shutterstock.com

TIP: Na co nezapomenout před velikonočními svátky

Velikonoční dekorace ze skořápek

A zase ta vajíčka. Využít se k výrobě dekorací dají i vaječné skořápky. Když se vám podaří vajíčko rozbít tak, aby zbyla alespoň polovina skořápky, získáte základ pro okouzlující velikonoční dekoraci.

  1. Skořápku omyjte a dejte do ní kousek vaty nebo odličovacího tampónku.
  2. Vatu dobře navlhčete vodou a zasejte semínka řeřichy.
  3. Řeřicha během pár dnů vyroste – a budete mít krásné velikonoční osení.
  4. Skořápky ponechejte v obalu od vajec nebo je usaďte do keramických držáků na vajíčka.

Řeřicha je navíc léčivou bylinkou, která posiluje imunitu, podporuje trávení a poradí si i s infekcemi v těle. Takže ji po Velikonocích nezapomeňte sníst.

Do skořápek pak můžete dát i malé barevné květinky jakéhokoliv druhu, stačí využít skořápku jako vázu a pravidelně dolévat vodu. Ze skořápek se dá vyrobit i velikonoční věnec, ten koneckonců uděláte i z celých vajíček. Malovaná barevná vajíčka můžete naskládat do košíčků a naaranžovat je společně s dalšími velikonočními dekoracemi, malými zajíčky nebo kuřátky. Fantazii se meze nekladou.

Velikonoční dekorace z papíru

Vytvořte kreativní výzdobu do vašeho interiéru. Chcete-li vytvářet jen základní věci stačí vám k tomu jen papír a nůžky. Pokud máte čas, určitě využijete také lepidlo. Základem barevné velikonoční výzdoby je barevný papír. Pokud nemáte, nevadí využít můžete barevné tužky nebo fixy.

Najděte si maketu velikonočního zajíčka, beránka nebo vajíčka a můžete začít. Určitě potěší také slepice z papíru.

Takové velikonoční ozdoby můžete položit na velikonoční stůl nebo zavěsit na vhodné viditelné místo.

Užijte si Velikonoce!

Zdroj: Housebeautiful.com


Tipy na další dekorace

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.