Jarní dekorace, které oživí a osvěží váš domov

Jaro je za dveřmi a je tedy nejvyšší čas na jarní dekorace vašeho domova. Určitě se během pořizování jarních dekorací nevyhnete návštěvě květinářství a bytových doplňků.

Bez květin to nepůjde

Abyste přenesli jaro i do svého domova, pořiďte si vázu s květinami. A ne jen tak s ledajakými! Pořiďte si kytice tulipánů, narcisů a hyacintů. Zkrátka vsaďte na posly jara a rozmístěte je kamkoliv to jen půjde. Sice nevydrží věčně, ale rozhodně vám vykouzlí úsměv na tváři kdykoliv kolem nich projdete.

Tip pro zahradnice

Máte zahrádku? Tak si pořiďte jarní kytičky v květináči – a až odkvetou, cibulky zahrabte na záhonek, kde vám budou dělat radost i příští jaro.

Jarní dekorace na stůl
Zdroj foto: Liudmila Fadzeyeva / Shutterstock.com

Jarní dekorace z přírody

Na jaře se příroda probouzí ze zimního spánku, tráva zezelená, jarní květiny rozkvetou a vybarví se všemi barvami a svět je najednou mnohem veselejší. Vezměte si příklad z přírody a rozsviťte barvami i vaši domácnost. Použijte odstíny žluté, oranžové, červené, zelené i modré. Zkombinujte je tak, aby se vám výsledný mix líbil a využijte je kdekoliv to jen půjde.

Pro inspiraci přidáváme několik tipů:

 • polštářky na gauč,
 • povlečení,
 • ubrus,
 • prostírání,
 • závěsy na okna,
 • květináče,
 • ubrousky a utěrky do kuchyně,
 • nástěnné dekorace.
Jarní dekorace
Zdroj foto: Maya Kruchankova / Shutterstock.com

Nápady na jarní dekorace

Jelikož s příchodem jara se blíží také Velikonoce, můžete domácnost ozvláštnit i motivy mláďátek. Kromě tradičních kuřátek vsaďte také na zajíčky. Obchody s bytovými doplňky jich s příchodem jara nabízí tolik, že nebudete vědět, jaké zvolit. Dřevěné, plastové, silikonové formy na pečení či dekorační sochy na zahradu? Pokud máte v domácnosti i malé děti, které se ještě bojí usínat po tmě, můžete jim pořídit i roztomilou lampičku na noční stolek právě ve tvaru zajíčka.

Jaro je synonymem probouzení se přírody ze zimního spánku a tento pocit by se měl přenést i do vzhledu vaší domácnosti. Probuďte ji po dlouhé zimě a nechte ji vybarvit se všemi barvami!

Zdroj: welkes.com


Tipy na další dekorace

Mohlo by se Vám také líbit
1 komentář
 1. Monika říká

  *…dekorace, které nesmí chybět.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.