Vztah na dálku: Určitě si vlastní pravidla a plánujte společnou budoucnost. Jak zvládnout takový vztah?

V prvních začátcích zamilovanosti toužíte mít partnera neustále vedle sebe, stýská se vám, i když se rozloučíte jen na pár hodin. Potřeba mít milovanou osobu vedle sebe je naprosto přirozená. Horší to mají ty páry, které od sebe dělí větší vzdálenost. Mít mezi sebou dvě a více hodin jízdy nebo dokonce muset překonat cestu do jiné země či na jiný kontinent je něco, co může lásce bránit. Když se však oba snaží a chtějí spolu být, pak se jim může podařit udržet vztah na dálku. Chce to však koncentraci vytvořit si společný  řád a pravidla, která budete vzájemně dodržovat.

Zdroj foto: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Když je partner daleko

Stýská se vám, máte pocit osamělosti a potřebujete cítit fyzickou blízkost druhého. Partnera máte, ale na většinu akcí, když nejste spolu, vyrážíte sólo. Když je partner daleko a váš vztah dostane přívlastek „na dálku“ je nutné si nastavit základní pravidla a domluvit se na tom, jak celý ten čas společně zvládnete. I když to tak nemusí vypadat, vztahy na dálku umí přežít, posílit oba partnery a vybavit je důležitými vlastnostmi. Chce to však základní pravidla, se kterými se ztotožní obě strany. Jaké to jsou?

Denní rituál

Ostatně ten by měl mít vytvořený každý, ale máte-li partnera daleko, vytvořte si společný denní rituál, kterým se budete řídit a budete mít tak pocit sounáležitosti a vzájemného propojení. A je jedno, co to bude. Můžete si večer před spaním telefonovat, ráno si popřát hezký den, společně u videohovorů snídat, obědvat nebo si každý den pošlete vzájemně fotografii. Je spousta věcí, které si můžete vymyslet, a díky tomu vztah bude mít upevnění.

Lechtivé zprávy jsou vítané

Chybí vám partner? Nejen během dne, ale třeba také večer a v noci. Nemáte se ke komu v noci přitulit? Psaní sexy zpráv, není dnes ničím výjimečným a mnoho vztahových koučů je při delším odloučení vřele doporučují.

Vyznání lásky

Ať už je pro vás vyznání lásky slovy miluji tě nebo čímkoliv jiným, nezapomeňte si to říkat a dokazovat. A nemusí to být jen tato slova lásky, řekněte partnerovi, že si ho vážíte, že vám chybí, že se na něj těšíte a podobně.

Společná budoucnost

Mluvte o ní. Pokud je vztah na dálku otázkou pár měsíců, plánujte společně, co vše uděláte, až se uvidíte. Pokud jste se seznámili a bydlíte od sebe daleko, je fajn bavit se o tom, kam směřujete, co pro vás oba vztah znamená a po čase je dobré přijít také s konkrétními nápady, jak si dál zajistit společný život. Plány a konkrétní cíle vztah na dálku posilují a jsou díky tomu snesitelnější.

Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Pravidelné návštěvy

Vytvořte si společně seznam a plán návštěv, který vzájemně dodržíte. Budete se tak mít na co těšit a také budete mít plán. Společně si svůj čas plánujte, snažte se v práci udělat práci navíc, která vás pak nebude strašit během společných chvil. V tomto bodě záleží, jak velká vzdálenost vás dělí. Pokud je to v dojezdové vzdálenosti, plánujte si návštěvy časté, pokud musíte pořídit letenku a strávit delší dobu v letadle, tam je to na zvláštních domluvách obou partnerů.

Máte i svůj život

Svět se nezastaví a nezmění. Do práce chodit budete, vaši přátelé budou mít narozeniny, budete se chtít sejít s rodinou a podobně. Mít svůj život je fajn, budete tak mít podněty i z jiného prostředí. Když partner žije stovky kilometrů daleko, neznamená to, že na něj budete bezmezně čekat před počítačem od rána do večera.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.