Denní vs. noční líčení – Jaký je rozdíl?

Být krásná za každých okolností – to je přáním každé ženy všech věkových kategorií. Máme pro vás užitečné tipy na jednoduché líčení, které zvládnete za pár minut.

Jak být dokonale upravená každý den, a jak si zvýraznit svůj obličej na oslavu, svatbu, nebo večerní párty? Pojďte se podívat na ty nejlepší tipy na krásné líčení!

Zdroj foto: Irina Bg / Shutterstock.com

Být krásná každý den

Přejete si mít každý den vaši pleť upravenou a vypadat – a především cítit se skvěle? Není nic jednoduššího než dodržovat pár základních tipů. Mít krásnou, vyživenou a zářivou pleť přitom nikdy nebylo snadnější. Dnes je na trhu tolik produktů, že jen stačí si vybrat to, co nejvíce sedne vaší pleti, a máte vyhráno!

Pokud si přejete se před tím, než se budete malovat, trochu pobavit, klidně se podívejte po nějaké appce pro váš mobil. Oblíkačky a líčení totiž nejsou jen aplikace pro dívky, úspěšně pomáhají i ženám, které se tak ujistí v barevných kombinacích, co jsou pro ně vhodné. Užili jste si trochu zábavy? Výborně, jdeme na to!

Než vytáhnete líčidla

Dodržte, prosím, pár základních pravidel, než vytáhnete líčidla. Vždy si nejdříve ráno opláchněte obličej vlažnou vodou a osušte jej do čistého ručníku. Poté aplikujte denní vyživující krém, jenž se přesně hodí k typu vaší pleti. Nejste si jistá, který zvolit? Nechte si poradit od profesionálů a objednejte se na kosmetiku. Říká se, že aby byla pleť dobře vyživená a pěstěná, doporučuje se návštěva kosmetičky nejméně jednou měsíčně. Kosmetička vám doporučí vhodný denní a noční krém, a také vám poradí jak na denní líčení.

Zdroj foto: Seprimor / Shutterstock.com

Každodenní rutina

Když svou pleť vyživíte denním krémem, po několika minutách jeho přebytky utřete do kosmetického tampónku, a můžete začít s každodenní přípravou své pleti.

  • Hodí se mít doma štětce na líčení, s nimiž jde aplikace všeho potřebného mnohem rychleji. Některé ženy si oblíbily i kosmetické houbičky. Záleží, co vám více sedne.
  • Když jste svou pleť vyživily krémem, můžete přejít k aplikaci make-upu. Pokud nepatříte zrovna mezi příznivce make-upu, na který je potřeba dostatek času a trpělivosti, aby byl nanesen precizně, spolehněte se při každodenní úpravě na dva jednoduché produkty.
  • Těmi jsou korekční tyčinka, s níž zamaskujete větší nedokonalosti na vaší pleti jako jsou kruhy pod očima, pigmentové skvrny, zranění nebo pupínky.
  • A po chvíli celou tvář sjednoťte pomocí BB nebo CC krému. BB nebo CC krémy jsou lehčí než klasický make-up a dokážou krýt drobné nedokonalosti na vaší pleti. Barevně sjednotí tón pleti, a budou pleť po celý den hydratovat a chránit před vnějšími vlivy.
  • Sada štětců na líčení vám pomůže aplikovat BB nebo CC krém stejnoměrně po celém obličeji a dekoltu. Pro každodenní líčení na ně nepotřebujete nanášet pudr, ten použijte pouze v případě, že máte velmi mastnou pleť.

Ke každodennímu nošení se hodí velmi jemné líčení očí. Postačí vám černá řasenka, kterou můžete pro větší efekt nanést ve dvou vrstvách. Poté už stačí jen rty přetřít leskem, pečující tónovanou pomádou na rty, nebo vaší oblíbenou rtěnkou, a můžete vyrazit ven.

Zdroj foto: korabkova / Shutterstock.com

Na formální příležitosti

Čeká vás konference v práci, významná oslava, svatba nebo jiná formální příležitost. Nezapomeňte si dopředu kromě vhodného oblečení vyzkoušet i účes a líčení. Svatební líčení je specifické v tom, že se svým oděvem a vizáží snažíme splynout s ostatními svatebními hosty, a snažíme se volit elegantní a velmi společenské prvky, abychom nezastínili nevěstu. Na svatbu vám proto kromě make-upu postačí kouřové líčení očí, a podotýkáme, že ve velmi jemných tónech.

Líčení na ples je podobnou záležitostí – rozhodně nevolte odstíny, co byste zvolila na divokou diskotéku. Na plese jste za dámu, a máte za úkol se barevně i stylově sladit s danou událostí. Rozhodně nevolte bláznivé barevné kombinace, a také mějte na paměti základní pravidlo pro formální líčení: vždy si vyberte, na co chcete poutat pozornost – buď zvýrazněte oči a rty nechte pouze ošetřené pomádou nebo jemným odstínem rtěnky nebo zvolte výraznou barvu rtěnky a oči nechte pouze s řasenkou a jemnou tužkou. Kombinace obojího líčení je společenským faux pas, co by se vám rozhodně nemělo stát!

Zdroj foto: popcorner / Shutterstock.com

Líčení na svatbu

Váš vysněný den se blíží a vám běhá hlavou, jak si vybrat vhodné líčení? Rovnou vám poradíme, že méně je někdy více. V případě nevěst se dlouhodobě doporučuje volit velmi něžné a neprovokativní líčení. Vlastně se potřebujete pouze upravit a zdůraznit vaše přednosti a krásu, líčidla by neměla z celkového vzhledu vynikat. Líčení na svatbu je také dobré přenechat kosmetičce – ta se o vše postará. Samozřejmě si alespoň jednou sjednejte schůzku a líčení si vyzkoušejte, ať jste ve svůj slavný den naprosto spokojená. Obzvláště svatební líčení pro brunetky, které jsou dost výrazné, je třeba mírnit.

Líčení na mejdan nebo párty

Čeká vás pořádný mejdan, nebo se budete účastnit koncertu nebo divoké párty? V tom případě se nebojte a pořádně se odvažte! Večerní líčení by stále mělo korespondovat s vaší osobností a odstínem pleti, takže nic nepřežeňte. Ale obecně platí, že obzvláště pro oči je povoleno téměř vše. Přejete si na sebe obléknout třpytivé šaty? Nebojte se, že budete ve víru nočního života k přehlédnutí – když si oči zvýrazníte černou tužkou, budete za noční kočku. Rozhodně se nebojte použít ani třpytivé laky s perletí a třpytivými odlesky.

A jedna vychytávka pro odvážné duše – použijte líčení, co na diskotéce svítí. Svítící UV party make-up seženete v každé větší drogérii. Fluorescenční tekutinou si tak můžete zdůraznit své rty, oči, nebo jej použít jako umělecký prvek po celé vaší odhalené kůži. Dokonale se vyřádíte a budete originální! Tento tip je výborný i pro Halloween! Líčení si tak můžete přizpůsobit vašemu kostýmu.

Zdroj foto: Syda Productions / Shutterstock.com

Jak zjistit, co mi nejvíce sedí?

Každá z nás občas tápe. Přemýšlíme, zda se oblékáme vhodně a zda má i naše líčení aktuální a trendy vzhled. Nebojte se a vyzkoušejte si některý z kurzů, kde vás naučí rozpoznat, co se pro vás hodí. Kurz líčení pořádají kosmetické salóny, beauty studia, nebo známé kosmetické značky. Stačí jen zavítat na akci, co je vám příjemná. Dozvíte se jaké tóny jsou pro vás vhodné, a naučíte se zakrýt své nedokonalosti a podtrhnout vaši jedinečnost a krásu.

Líčení očí pro začátečníky si klidně vychutnejte i na internetu. Existuje spoustu video tutoriálů, jenž vás naučí se dokonale upravit, aniž byste musela někam dojíždět. Párkrát zkusíte líčení podle uvedeného postupu, a pak už na sebe můžete být jen hrdá, že jste to výborně zvládla. Důležité je dodržet přesný postup, aby vám líčení vydrželo po celý den nebo během celé divoké noci.

Zdroj foto: Volodymyr TVERDOKHLIB / Shutterstock.com

Je ještě jeden způsob, jak zjistit, jaké barevné kombinace vám sedí – co se týče líčení, hry nejsou vůbec špatná volba. Jednoduše a příjemně si navolíte styl, co vám vyhovuje, a v obchodě pak už jdete na jistotu. Hravě si tak uvědomíte, které barvy spolu ladí, a které nikoliv.

Máte dnes v plánu si vytvořit dokonalé každodenní líčení, ke němuž vám pomůže BB nebo CC krém, nebo přemýšlíte, jak se zkrášlit na nějakou významnou událost? Přejeme vám, aby se pro vás stala péče o pleť vítaným koníčkem, a abyste si užívala také každé jednotlivé úpravy svého zevnějšku pro jakoukoliv příležitost. Jako ženy máme tu výhodu, že svůj vzhled můžeme velmi kreativně upravovat. Přejeme vám příjemné zážitky s dokonalým líčením!

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.