Co je microblading obočí? Jaký je postup a kolik vydrží

Problém s nedokonalostí obočí řeší převážně ženy, protože vědí, jak moc dokáže změnit výraz tváře. Proto si také oblíbily tzv. microblading. Co se za tímto slovem skrývá?

Microblading
Zdroj foto: GingerKitten / Shutterstock.com

Co je microblading

Microblading (vláskování obočí) je revoluční metoda úpravy obočí na bázi permanentního make-upu.

Některá žena se narodila s obočím hustým tak, že vypadá jako dva černé kartáče. Jiné roste nad očima pár chloupků, a navíc ještě hodně světlých. Málokteré ženě se její přirozené obočí líbí. Vedle vytrhávání chloupků či naopak jejich barvení můžete využít právě microblading. V současné době patří mezi žádané procedury. Není divu, když díky ní ženy získají krásný vzhled svého obočí, a to na poměrně dlouhou dobu – až na dva roky.

Výhody microbladingu

Málokterá úprava obočí dokáže napodobit jeho přirozený tvar jako právě microblading. I proto se stal tolik oblíbeným. Jeho provedení je však třeba svěřit odborníkům v kosmetickém salóně, kteří mají k dispozici kvalitní barvy i vybavení. Výsledkem je pak dokonalý vzhled, jenž často mění i výraz obličeje ženy. Pochopitelně k lepšímu, je-li celá procedura provedena profesionálně, protože majitelka nového obočí obvykle omládne a její oči se rozzáří, čeho si okolí hned všimne.

Microblading (vláskování obočí) je třeba dělat každé ženě na míru, jeho aplikaci předchází individuální konzultace se stylistou, jenž poradí nejlepší řešení.

Jak probíhá microblading?

Podstatné je u microbladingu barevné zvýraznění jednotlivých chloupků, přičemž je respektován jejich přirozený růst. Využívají se k tomu speciální čepelky s 18 jehličkami za sebou, kterými se barva nanáší do kůže. Není třeba se však obávat bolestivosti zákroku, protože se nejedná o klasický řez, ale jen takové škrábnutí na povrchu pokožky. Součástí procedury je pochopitelně také použití místního anestetika.

Po aplikaci se nedoporučuje návštěva solária, sauny nebo bazénu a jeden týden je nutné místo permanentního make-upu udržovat v čistotě, aby se do ran nezanesla infekce. Až se vytvoří drobné stroupky a odpadnou, už žádná omezení nejsou.

Pro koho je microblading vhodný?

Vzhledem k tomu, že při microbladingu dochází k porušení kůže, není vhodný pro diabetiky ani pro osoby, které trpí problémy se srážením krve, mají epilepsii nebo onkologické onemocnění. Pozor je nutné dávat také při alergii na použité barvivo. Na mastné pleti se spoustou větších pórů nebude permanentní obočí dobře držet.

Microblading, jako úpravu obočí, má dnes v nabídce každý dobrý kosmetický salon. Za úpravu obočí pomocí microbladingu zaplatíte okolo 6 tisíc, což je běžná cena u profesionální kosmetičky, jež se tímto permanentním make-upem zabývá. Příliš nízká částka za aplikaci sice láká, ale měla by být spíše varováním, jestli bude microblading proveden opravdu odborně.

Zdroj: cosmopolitan.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.