Kokosová bábovka: Recept s lahodnou chutí kokosu

Kokosová bábovka bude mít u vás doma vždy úspěch. Je sladká, rychlá a vydrží dlouho vláčná. Vyzkoušejte tento ověřený recept na bábovku s vůní kokosu, kterou milují všichni.

Přemýšlíte, jaký moučník připravit, aby se zalíbil každému členovi rodiny? Upečte kokosovou bábovku, která svou chutí připomíná kuličky Raffaelo.

Bábovka z kokosu pro milovníky kokosu

Bábovky stále patří mezi oblíbené moučníky, jímž se zavděčíte každému. Je to takový evergreen mezi moučníky. Proto se nechte inspirovat a místo klasické bábovky si upečte bábovku kokosovou, recept na tuto bábovku zvládne připravit i dítě.

Recept na kokosovou bábovku

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 10 minutČas vaření: 50 minutCelkový čas:1 hodina Porce:10 porce

Vláčná kokosová bábovka stejně jako jiné druhy bábovek mají v kuchyni své nenahraditelné místo. Tato téměř hrníčková bábovka kokosová je jednoduchá a rychlá, všechny ingredience se smíchají dohromady, nebudete ani šlehat, ani třít.

Suroviny

Postup

  1. Než se pustíte do práce, rozehřejte si troubu na 175 stupňů.
  2. Mouku s práškem do pečiva prosijte přes síto.
  3. Přidejte ostatní sypké suroviny a promíchejte.
  4. Následně přidejte zbylé ingredience a vymíchejte tekuté hladké těsto.
  5. Směs nalijte do předem připravené formy na bábovku.
  6. Vložte do trouby a pečte asi 40 minut – zda je bábovka hotová, vyzkoušejte špejlí.
  7. Po upečení nechte bábovku alespoň 20–30 minut vychladnout.

  • Pro ještě kokosovější chuť bábovky vysypte formu kokosovou hrubou moučkou nebo strouhaným kokosem.
  • Recept kokosová bábovka si můžete lehce upravit i podle sebe, můžete do ní nalámat na kousky bílou čokoládu, věřte, že se po ní tak rychle zapráší, že budete muset připravit ještě jednu.
Klíčová slova:kokosová bábovka recept, bábovka z kokosu

Doporučujeme: Citronová bábovka: Recept na svěží moučník

Jaký kokos zvolit?

Jako první vás jistě napadne klasický strouhaný kokos. Ten můžete využít k posypání formy, ale rovněž jej přidat i do těsta. Pokud vám v bábovce nevadí menší kousky, přisypat do těsta můžete i kokosové lupínky. Další možností je kokosová mouka. Tu můžete přidat namísto části obyčejné mouky.

Chuť bábovky zvýrazní také kokosové mléko (nebo jiný kokosový nápoj, případně mandlový), které zároveň zajistí, že bude bábovka bezlaktózová. Pokud milujete kokos nade vše a ptá se vám ještě více zvýraznit chuť bábovky, pak můžete přidat přírodní kokosové aroma, které se používá do pečení.

Kokosová bábovka bez lepku

Smutnit nemusí ani celiakové, kteří se musí vyhýbat lepku. Kokosová bábovka bez lepku lze totiž připravit i z bezlepkové mouky jako je například mouka kokosová. Bábovka z kokosové mouky je totiž stejně dobrá, jako ta klasická.

Bábovka patří mezi univerzální moučníky, které lze různě obměňovat. Také kokosová bábovka má své obměny, výtečná je kokosová bábovka s jogurtem, z kokosového mléka, s rumem, s ořechy nebo bábovka s pudinkem. Receptů je mnoho, záleží pouze na vašich preferencích.

Který je váš oblíbený recept na bábovku? Máte recept na svého favorita, který pečete pořád dokola nebo zkoušíte vždy nějakou novinku?

Zdroj: delish.com, epicurious.com


Další recepty na bábovky

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.