Zahradní dekorace ze starých věcí aneb proměňte svou zahradu

Všichni doma máme jistě nějaké staré harampádí, kterého bychom se rádi zbavili, ale je nám tak nějak líto jej vyhodit do popelnice. Tak se nám to prostě jen doma válí a zabírá místo.

Zdroj foto: Lee Yiu Tung / Shutterstock.com

Pokud máte zahradu a jste alespoň trochu kreativní, jistě najdete způsob, jak tyto věci přetvořit v zahradní dekorace. A pokud ne, poradíme vám, jak na to.

Staré plechovky

Staré plechovky nemusí jít nutně hned po vypité do popelnice. Můžete je přetřít různými barvami, naplnit hlínou či jinou zeminou a zasadit do každé jednu malou kytičku. Tyto zahradní dekorace můžete rozložit po celé zahradě, nebo si třeba udělat takový malý plechovkový barevný záhonek, který vám budou závidět všichni sousedé, kteří půjdou okolo.

Zdroj foto: mspoli / Shutterstock.com

Staré talíře

Tak starých talířů máte ve sklepě jistě taky nějakou tu haldu, nemám pravdu? Tak je honem vytáhněte a dejte svému zahradnímu domku na jaro novou fasádu! Rozvěste je na stěnu tohoto domku – nejlépe nekoordinovaně, prostě každý někam jinam. Kreativní zahradní dekorace je hned na světě. A nejlépe, když je každý talíř jinak barevný.

Staré židle a šuplíky

Staré židle nejlépe poslouží jako extravagantní květináče. Nemusíte mít špatné svědomí, že je rozbíjíte – prostě je zbavte sedátka, ale jen vnitřku, rám musíte nechat! Do něj vložíte kulatou nádobu, do které zasadíte rostlinky jako do truhlíku – například muškáty či petunie. Stejně tak můžete využít staré šuplíky, do nichž vsadíte barevné květiny. Nebo klidně bylinky, co budete používat při vaření.

Stará sanita

A kuriozita na závěr – ano, i do starých záchodových mís nebo umyvadel se dá zasadit nějaká rostlinka. Například vysoká citronová tráva.

Máte i vy na své zahradě nějakou originální dekoraci?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.