Jaké balkonové květiny byste měli vysadit na jaře?

Balkonové květiny jsou velice oblíbenou variantou, a to hned z několika důvodů. Nejenom, že jsou okrasné, také s nimi není mnoho práce při jejich pěstování. Každý nudný balkon dokážou ve chvilce proměnit v barevnou oázu. Které květiny byste měli na balkon vysadit?

Obecná pravidla pro sázení do truhlíku

 1. Všechny sazeničky nejdříve pečlivě prohlédněte a zbavte je všech suchých listů.
 2. Ujistěte se, že má pevný kořenový systém. Pokud jsou kořeny moc dlouhé, zastřihněte je.
 3. Vsaďte do malých květináčků, které následně vložíte do truhlíku.
 4. Květinky dejte na balkon, až když skončí ranní mrazíky.
Zdroj foto: Isa Long / Shutterstock.com

Muškáty

Muškáty, nebo také pelargonie jsou nejčastější balkonové květiny. Potřebují dostatek světla a zeminu, která má dostatek živin. Je třeba ji každý týden přihnojovat. Pokud ji chcete množit, uděláte to řízkováním.

Petúnie

Asi druhá nejrozšířenější balkonová květina, která umí hrát všemi barvami. Květy petúnie mají rády plné slunce a teplé a suché počasí. Je třeba je každý den zalévat a přidávat hnojivo. Pozor ale na to, abyste nezalévali přímo květy a listy. Odkvetlé kvítky je třeba pravidelně odštípávat.

Fuchsie

Tyto rostlinky jsou známé pro tvar svých květů, které vypadají jako kalichy. Nicméně je třeba je dát na tu část balkonu, kde je stín, nejlépe na východní stranu. Musíte také pamatovat na jejich pravidelnou zálivku a dvakrát za týden přihnojit tekutým hnojivem. Pokud chcete množit, provedete to řízkováním.

Zdroj foto: Photo Win1 / Shutterstock.com

Verbena

Verbena patří do kategorie náročnějších rostlin na zálivku, je třeba ji na slunci zalévat každý den. Nicméně zvládne také polostín. Pozor ale na příliš mnoho stínu, rostlinka by vám nekvetla. Je množena řízkováním a je na ni potřeba používat hnojivo s obsahem fosforu.

Další květiny, které je vhodné pěstovat na balkoně:

 • surfinie,
 • bidens,
 • lobelka,
 • bacopa,
 • milionbels,
 • aksamitník,
 • macešky.

Jaké balkonové květiny pěstujete vy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.