Výběr psa podle znamení: Který je pro vás jako stvořený?

Znamení zvěrokruhu, v němž se člověk narodí, může hodně napovědět o tom, jaký člověk je a jakou má povahu. Podle znamení si třeba můžeme najít ideálního partnera, ale také ideálního psího mazlíčka. Jaký pes je pro vás vhodný?

Chcete si pořídit pejska, ale ještě nejste rozhodnutí, kterou rasu zvolíte? Zjistěte, co vám radí hvězdy, a která rasa psa by pro vás mohla být tou nejlepší.

Vodnář

Charakteristické vlastnosti pro toto znamení zvěrokruhu jsou:

  • jedinečnost,
  • silná osobnost,
  • nezávislost,
  • inteligence.

Právě proto, že jsou Vodnáři hodně osobití a inteligentní, potřebují k sobě i pejska se stejnými povahovými vlastnostmi.

  1. Jedním z nejinteligentnějších psů je border kolie – a k Vodnářům se skvěle hodí.
  2. Dalším ideálním plemenem k tomuto znamení je australský ovčák či bergamský ovčák,
  3. Velmi přátelským plemenem je i africký basenji. Ten je navíc i dost energetický a potřebuje výcvik, který není vůbec snadný. Basenji je totiž svéhlavý, a to bude pro každého vodnáře pořádná výzva.

Ryby

Ryby jsou hodně citlivé, pro druhé by se rozdaly, jsou obětavé a upřímné. Lidé ve znamení Ryb jsou křehké, ale výrazné osobnosti, rozumět si budou s kokršpaněly, protože tihle psi jsou také přátelští a oddaní, potřebují mít neustále svého pána na blízku. K Rybám ale budou sedět i bernardýni, protože jsou stejně obětaví. Z menších plemen by to mohl být anglický buldoček, protože se výborně hodí k dětem a je neskutečně přátelský.

Zdroj foto: otsphoto / Shutterstock.com

Beran

Berani jsou, jak jinak, než tvrdohlaví a ve společnosti se projevují jako vůdčí typy. Skvělým parťákem pro Berany může být německý ovčák, který je také hodně svůj a je nesmírně inteligentní. Stejně tak to může být dobrman, který je sebevědomý a využívá se jako hlídací pes.

Býk

Býci mají rádi eleganci a pořádek, jsou hodně praktičtí a povahu mají vyrovnanou. Ideálním plemenem psa pro Býky bude afghánský chrt, který si potřebuje stejně jako Býci nejdříve získat důvěru. Až poté k sobě někoho opravdu pustí. K Býkům ale sedne i boxer nebo jedno z nejelegantnějších psích plemen, kterým je Kavalír King Charles španěl.

Blíženci

Blíženci jsou ve společnosti lidí jako doma, jsou zvídaví a hodně přizpůsobiví. Stejně jako plemeno corgi, které má v oblibě i anglická královna. Hodit se k Blížencům ale budou i labradoři, kteří jsou také velmi přátelští a mají moc rádi děti.

Zdroj foto: Gorodisskij / Shutterstock.com

Rak

Raci jsou citliví a dobrosrdeční, vytvářejí si vždy hluboké vztahy a jsou zcela oddaní. Právě proto se k nim velmi hodí bišonci, ale i rotvajleři, kteří sice na okolí působí hrozivě, ke svým pánům ale chovají hlubokou náklonnost.

Lev

Lvi jsou takoví králové společnosti a jsou rádi středem pozornosti. Jsou ale i dost hraví, takže je pro ně tou nejlepší volbou jezevčík, který si taky moc rád hraje, zároveň potřebuje ale disciplínu a řád. Další volbou může být mops, protože tento roztomilý pejsek je stejně jako Lvi moc rád středem veškeré pozornosti.

Panna

Panny mají rády pořádek, jsou to puntičkáři a potřebují mít na všechno dostatek času. Vhodným plemen je pro ně chow-chow, protože i tento pes dokáže být sám a umí tak dát svému pánu dostatek prostoru a času.

Váhy

Váhy se vyznačují laskavostí, chtějí vždy dosáhnout klidu a vnitřní rovnováhy. Umí ocenit krásu a ze všeho nejvíce si cení svého klidu. O Váhách se také říká, že jsou váhavé. Milé Váhy, váháte, jakého pejska si pořídit? Zkuste to s anglickým setrem nebo chrtem. Jejich lovecká a dravá povaha k vám dokonale sedne.

Zdroj foto: NASTIA KHITIAEVA / Shutterstock.com

Štír

Štíři jsou ochranáři, mají v sobě kousek tvrdosti a jsou naprosto oddaní. Jsou podobně jako Pitbull teriéři dominantní, ale také milí. Proto z vás bude naprosto dokonalá dvojice. Štírovi ale docela dobře může sednout také pyrenejský horský pes.

Střelec

Střelci mají v krvi dobrodružství a jsou také zvídaví a velmi chytří. Ke Střelcům padne jako ulité psí plemeno australského ovčáka, ale stejně dobrým přítelem může být i zlatý retrívr, který je neuvěřitelně přátelský a aktivní a hodí se do rodin s dětmi.

Kozoroh

Lidé narození v tomto znamení jsou klidní, pracovití a mají rádi loajálnost. Stejně takoví jsou i belgičtí ovčáci. Kozorozi ale ocení i knírače, ti jsou velmi disciplinovaní a inteligentní.

Už jste si našli favorita? Jaký je ten váš ,,ideální” pes?

Zdroj: familyminded.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.