Domácí malinová limonáda: Recept na osvěžující letní drink

Domácí malinová limonáda je osvěžujícím drinkem, který k létu prostě patří. Chcete se v létě ochladit poctivou domácí limonádou? Vyzkoušejte recept na malinovou limonádu, kterou si oblíbí i děti.

K létu patří nejen slunečné počasí a voda, ale i osvěžující drinky. Ať už v nealkoholické nebo alkoholické verzi si můžete doma připravit velmi rychle svou vlastní domácí limonádu. Vyzkoušejte tento jednoduchý a přesto skvělý recept.

domácí limonáda malinová
Zdroj foto: Rostislav Sedlacek / Stock.adobe.com

Vynikající malinová limonáda

Domácí limonáda je na přípravu hodně jednoduchá a zvládnete ji připravit rychle, přitom je mnohem chutnější, než ta kupovaná. Domácí limonáda pro děti je i zdravější a samozřejmě bez alkoholu. Pro dospělé je ale možné kapku alkoholu do limonády přidat. Užijte si léto naplno a vyrobte si dokonalou limonádu, která osvěží celou rodinu i hosty třeba během zahradní party.

Domácí limonáda: 3 ovocné tipy, které v létě osvěží

Co se hodí k malinám

Malinová limonáda si zaslouží i nějaké to vylepšení. K malinám se výborně hodí bylinky jako například máta, bazalka nebo voňavá levandule. Všechny bylinky si navíc můžete vypěstovat třeba na zahrádce. Domácí malinová limonáda s bazalkou má netradiční, ale skvělou chuť, malinová limonáda s mátou se pro letní období hodí dokonale. Stačí snítka čerstvých bylinek a vaše domácí limonáda bude mít ještě lepší chuť. Určitě ale nezapomeňte ani na plátek citronu.

Recept domácí malinovou limonádu

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 10 minutPorce:1 l porce

Co může v létě přijít více vhod, než domácí osvěžující limonáda z čerstvých malin? Vyzkoušejte náš recept, který můžete libovolně obměňovat a připravit si tak alkoholickou i nealkoholickou verzi.

Suroviny

Postup

  1. Maliny omyjeme a v mixéru z nich umixujeme jemné pyré.
  2. K malinovému pyré přilijeme perlivou sodovku.
  3. Třtinový cukr rozpustíme v malé trošce teplejší vody a přidáme k malinám a vodě.
  4. Limonádu dobře promícháme a přelijeme do džbánku.
  5. Nakonec přidáme čerstvou šťávu z poloviny citronu a znovu promícháme.

  • Limonádu je vhodné podávat ledově vychlazenou nebo s kousky ledu. Na ozdobu můžeme ještě použít celé maliny.

Tipy na vylepšení

Limonádu můžeme vylepšit ještě více právě čerstvými bylinkami. Do limonády můžeme přidat plátky citronu a rovněž lístky čerstvě utržené máty. Domácí limonádu můžeme připravit i z malinového sirupu.

Malinová limonáda jako alko drink

V případě, že chcete domácí malinovou limonádu podávat i v alkoholické verzi, smíchejte limonádu se sektem v poměru 2:1. Do sklenice s limonádou můžete přidat i panáka vodky.

Užijte si léto s osvěžujícím domácím drinkem!

Zdroj: onceuponachef.com, acouplecooks.com


Další tipy na letní nápoje

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.