Pečená kuřecí stehna v troubě – Snadný recept

Křupavá pečená kuřecí stehna jsou oblíbeným pokrmem nejednoho milovníka masa. Jedná se totiž o nejšťavnatější část z celého kuřete, která je navíc i snadná na přípravu.

Nevíte, co z kuřecích stehen? Připravte si doma ta nejlepší pečená kuřecí stehna, po kterých se jenom zapráší. Recept na kuřecí stehna pečená v troubě není nijak složitý a hravě si s ním poradí i úplný začátečník. Navíc jsou pečená stehna v troubě oblíbeným nedělním obědem v mnoha domácnostech, takže se rozhodně vyplatí osvojit si recept k jejich přípravě.

Jaké kuřecí maso se hodí do trouby?

Přestože kuře obecně řadíme k sušším masům, málokoho napadne, že jsou jeho části vhodné pro přípravu v troubě. Podívejte se také na naše recepty s kuřecím masem. Připravujete to nejchutnější pečené kuře široko daleko, ale plánujete menší oběd pro dva nebo zkrátka nechcete kupovat celé kuře?

Připravte si:

 • horní kuřecí stehna
 • dolní kuřecí stehna
 • kuřecí křídla
 • kuřecí prsa

Jak vidíte, v troubě si lze připravit všechny části kuřete, ale tou nejlahodnější jsou rozhodně stehna. A právě o návod na to, jak péct kuřecí stehna, aby si na nich pochutnali všichni u stolu, se s vámi podělíme.

Recept na pečené kuřecí stehna

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 5 minutČas vaření: 45 minutCelkový čas: 50 minutPorce:4 porce

Vyzkoušejte tradiční recept na pečené kuřecí stěhna na másle s pekně křupavou kůrkou.

Ingredience

Postup přípravy

 1. Omyjte stehna pod tekoucí vodou a dosucha osušte papírovými kuchyňskými utěrkami.
 2. Suchá kuřecí stehna posolte a opepřete důkladně ze všech stran. (Můžete je okořenit také sladkou paprikou či třeba speciální směsí koření na pečená kuřecí stehýnka)
 3. Kuřecí stehna opatrně naskládejte do připraveného pekáčku tak, aby byla kůží nahoru.
 4. Na každý kus položte plátek másla a podlijte sklenkou vody.
 5. Pekáč s kuřecími stehnami vložte do trouby vyhřáté na 180 °C.
 6. Přibližná doba pečení se pohybuje od 45 do 60 minut, odvíjí se od velikosti stehýnek.
 7. Po celou dobu pobytu stehen v troubě je kontrolujte a podlívejte podle potřeby.
 8. Jakmile uplyne půl hodina, přikryjte pekáček alobalem a nechte takto dopéct.
 9. Hotová pečená stehna poznáte podle nazlátlé kůžičky.

S čím podávat kuřecí stehna?

Pečená stehna v troubě můžete podávat téměř s čímkoliv. Nejoblíbenější jsou samozřejmě kuřecí stehna s rýží či bramborami. Připravit si k nim ale můžete i chléb, bramborovou kaši, zeleninový salát, hranolky, krokety nebo knedlíky.

Pečená kuřecí stehna s omáčkou

Potrpíte si na lahodné omáčky, které dokážou vhodně doplnit každé maso? Kuřecí stehna v troubě chutnají skvěle s medovo-hořčicovou, medovo-česnekovou, smetanovou, pikantní, zeleninovou i pivní omáčkou. Ideální chuti dosáhnete tak, že suroviny na omáčku vložíte do pekáčku ke kuřeti a necháte společně zapéct.

Jak upéct kuřecí stehna na jedničku?

Při pečení kuřecích stehen se může stát, že dobu jejich přípravy neodhadnete a výsledkem bude příliš propečené či naopak nedopečené maso. Aby k tomu nedošlo, máme pro vás pár praktických rad.

Kuřecí stehna v troubě
Zdroj foto: Natalia Bohren / Shutterstock.com

Jak dlouho péct kuřecí stehna v troubě?

Pokud se chystáte na přípravu kuřete v troubě poprvé a máte obavy z toho, abyste maso moc nevysušili, případně naopak málo opekli, pomůže vám snadný fígl. Po uplynutí doporučené doby pečení stačí co stehen píchnout například jehlou na špízy. K tomuto píchnutí si vyberte tu nejsilnější část stehna. Vytečte pouze čistá šťáva? Máte hotovo. Pomoci si můžete i kuchyňským teploměrem. Teplota by rozhodně neměla být nižší než 74 °C.

Jak nejlépe upéct kuřecí stehna, když nechcete experimentovat?

Jedná se o vaši premiéru a chcete strávníky potěšit klasickým receptem?  Nijak ho nevylepšujte. Stejně jako je tradiční recept na oblíbené kuře na paprice dokonalý, není potřeba vylepšovat ani recept na tradiční kuřecí stehna v troubě.

Zdroj: allrecipes.com, iowagirleats.com

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.