Nejpopulárnější jména pro psy a podle čeho je lidé vybírají?

Jste milovník psů nebo koček? Lidé se dělí na dva tábory a pokud se shodou náhod dá dohromady psí člověk s člověkem kočičím, jejich domácnost bude rozhodně zajímavá. Naštěstí se spousta psů a koček snesou navzájem, tudíž se dá bydlet společně, a navíc i spokojeně pod jednou střechou. Jaká jsou nejoblíbenější jména pro psy?

jméno pro psa
Zdroj foto: Monika Chodak / Shutterstock.com

A jestli vlastníte nějakého psa, mohlo by vás zajímat, jakých deset psích jmen je absolutně nejoblíbenějších. Nechte se inspirovat anebo zjistěte, zda je jméno vašeho čtyřnohého domácího mazlíčka v seznamu deseti nejpoužívanějších.

Psí kalendář a jmeniny

Pro milovníky psů nebude následující informace žádným překvapením, ale některé z vás možná překvapí. Existuje totiž speciální psí kalendář, ve které jsou pouze jména pro psy. Vy tak díky němu můžete slavit svátek vašeho psa. Schválně si vyhledejte, na jaký den spadá. Je možné, že budete slavit váš svátek i svátek vašeho psa ve stejný den.

Jméno fenky na čtyři písmena

Ale nyní už se pojďme pustit na samotný žebříček nejoblíbenějších psích jmen. Jestli často a rádi luštíte křížovky, tak určitě víte, že jméno feny na čtyři písmena je Asta. Jenomže tohle jméno se bohužel v nejoblíbenějších jménech pro psy vůbec nevyskytuje. A dokonce nenarazíte ani na jména Alík, Puňta, Žeryk nebo Fifinka. Podle čeho tedy psí majitelů vybírají jména? Velkou roli ve výběru hraje fakt, že pes je považován za dalšího člena rodiny, proto je častým jevem, že dostává čistě lidské jméno.

Charlie, Max a Bety

Na prvním místě nejoblíbenějších psích jmen je jméno Charlie. Velikou výhodou tohoto jména je fakt, že se dá použít jak pro psa, tak i pro fenku. A možná právě to z něj dělá nejoblíbenější jméno. Kdybychom se podívali na žebříček jmen pro psí kluky, zjistili bychom že se největší oblibě těší jméno Max. U psích slečen vede jméno Bety.

Anglická jména jasně vedou

Jaká další jména jsou v žebříčku 10 top? Mezi kluky vedou kromě Charlieho a Maxe jména Buddy, Andy, Jackie, Ben, Roxy a Denny. Psí slečny jsou kromě Charlie a Bety nejčastěji Meggie, Lilly, Belly, Andy, Roxie, Jackie a Amy.

Rex, Lassie a další slavní psi

Pokud jste sledovali slavný rakouskou-německý kriminální seriál Komisař Rex, určitě znáte jméno Rex a rovnou se vám vybaví nádherný německý ovčák, který byl až neuvěřitelně skvěle vycvičený a během celého seriálu vystřídal hned několik majitelů.

jména pro psy
Zdroj foto: Jaromir Chalabala / Shutterstock.com
  • Dalším slavným psem je Lassie. Fenka border kolie, která byla natolik oddaná svým majitelům, že i přes nástrahy osudu se neustále vracela domů.
  • A vynechat nesmíme ani legendárního bernardýna. Beethoven je sice jméno slavného hudebního skladatele, ale mnozí z vás si určitě vybaví skvělého psího společníka a rodinu Newtonových.
  • A jelikož určitě všichni vzpomínáte na školní léta, nesmíme zapomenout ani na Dášenku, slavnou foxteriérku, kterou známe díky Karlu Čapkovi.
  • A kdo by neznal Maxipsa Fíka a jeho paničku Áju?

Inspirace slavnými jmény

Slavných psů a fenek existuje celá řada, ale jejich použití v praxi není nijak slavné. Na devátém žebříčku v oblíbenosti jmen pro psí kluky se vyskytuje Rex, ale na jiná slavná jména v žebříčku bohužel nenarazíme.

Podle čeho vybrat to správné jméno pro psa

Zajímá vás, podle čeho majitelé psů nejčastěji volí jména pro své mazlíčky? Při vybírání jména pomáhá vzhled psa a jeho povaha. Pokud je pes černý a chvíli neposedí, jméno Čert je pro něj více jak vhodné. Při výběru také pomáhá to, jaká jména mají samotní majitelé rádi. Asi málokdo by chtěl v parku na svého psa volat „paní Kadrnožková“, když místo toho může jednoduše zakřičet „Charlie k noze“.

A jak již bylo řečeno, psi už dávno nejsou pouhými hlídači obydlí, nýbrž plnohodnotnými členy domácnosti. Proto jsou tak oblíbená typická lidská jména a přezdívky. Psi jsou totiž parťáci, nejlepší kamarádi a mnohdy i další děti.

Jak se jmenuje váš pes? Vyskytuje se jeho jméno v žebříčku top deseti? Nebo jste svého miláčka pojmenovali například po své oblíbené filmové postavě? Ať se nám to líbí nebo ne, typická česká psí jména již dávno neletí a nahradila je anglická jména a přezdívky.

TIP: Jména pro kočky? Tradiční i netradiční

Zdroje: vse-pro-zviratka.cz, ireceptar.cz, ocko.tv

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.