Glamping: Kempování v jiném stylu. Cestovatelský trend

Glamping je hitem posledních let. Je příjemným způsobem, jak přežít dovolenou či víkend. Jedná se o kemp ve větším stylu a pohodlí. Jaké jsou výhody a kam se vybrat?

Pojem glamping v sobě spojuje dva anglické výrazy – glamorous camping, což lze přeložit jako okouzlující či elegantní kempování. V podstatě se tedy jedná o kempování, které je však spojeno s luxusem. Můžete si tak užít přírodu zároveň s moderním vybavením.

glamping
Zdroj foto: Moise Sebastian / Shutterstock.com

Výhody glampingu

Do přírody často vyrážíme za odpočinkem, ovšem ne každému jsou příjemné nekomfortní stany a těžkosti, které doplňují běžné kempování. Proto vznikl glamping. Užijete si pohodlí, které zajišťuje praktické ubytování, ovšem zároveň si odpočinete od práce, mobilu a jiných starostí.

  • Spojuje se tak luxus, který většinou najdeme spíše v hotelu, s klidným pobytem v přírodě.
  • Součástí ubytování bývá prostorná komfortní ložnice, vlastní sociální zařízení a kuchyně.
  • V některých případech můžete najít také terasu či obývací pokoj. Záleží tedy jen na vás, jak velký luxus hledáte.

Dokonalý odpočinek

Glamping je situován na klidném a tichém místě, kde nebudete ničím rušeni. Proto se jedná o skvělé místo pro odpočinek. Vybírat můžete z různých ubytování – oblíbené jsou stany, tree housy či třeba maringotky. Nabídka je široká, takže je rozhodně z čeho vybírat. Pak už si jen stačí užívat klidu okolní přírody.

TIP: Co si zabalit na kempování v přírodě?

Glamping bývá umístěn v blízkosti zajímavých míst a pamětihodností, takže se nudit nebudete. Můžete tak vyrazit poznávat okolí a najít krásy, o kterých jste možná neměli ani tušení. Anebo si užijte relax v komfortním ubytování třeba s oblíbenou knihou či skleničkou dobrého vína.

Kam za glampingem?

Česká republika je pro glamping skvělá, nabízí se totiž spousta různých míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Vybírat můžete z různých typů ubytování.

  1. Jestliže hledáte klasiku v podobě stanů, oblíbený je Glamp U Rozmařilého Námořníka, který se nachází kousek od Bruntálu. Najdete zde stan s barem a krbem, také hřiště a zábavu i pro děti. Jde o skvělé místo na dovolenou i pro rodinu. Glampingové stany najdete i na Slapech, jsou perfektně vybaveny a přímo u Slapské přehrady. Luxusní kempování si můžete užít i v nádherné přírodě Brd.
  2. Oblíbená jsou také teepee, jedno se saunou a vířivkou pro dokonalý odpočinek leží u Pyskočel. Další pak najdeme například v Safari Resortu Hluboká u Borovan.
  3. Působivé jsou tree housy, jedná se o chatky v korunách stromů. Ocitnete se tak v opravdu klidné přírodě, kde nebudete ničím rušení. Ubytovat se můžete například v Hrusicích, kde přímo v okolí ubytování jsou krásné lesy a pastviny s ovcemi. Další tree house je pak například ve Sněžníku, najdete zde saunu a ohniště.

Možností je opravdu mnoho, takže záleží jen na vás, jaký typ ubytování zvolíte. Samozřejmostí je vždy skvělá vybavenost a pohodlí, přičemž si můžete užít svůj klid v tiché přírodě.

Když už budete v přírodě vyzkoušejte také grounding, trend, díky kterému si můžete zlepšit zdraví i náladu.

Zdroj: kudyznudy.cz


Další tipy na články

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.