Zubní pasta jako univerzální čistič: jak ji použít?

Málokdo ví, že zubní pasta je takový malý zázrak nacházející se v každé domácnosti, který vám pomůže s některými neduhy. Pomocí pasty se můžete zbavit nechtěných skvrn.

Zdroj foto: 9dream studio / Shutterstock.com

A to jak na koberci nebo na stěně, dokonale vyčistí ale i skvrny na obuvi nebo pomůže s nepříjemnými pupínky na obličeji. Nevěříte? Posuďte sami.

Boty jako nové

Ať se snažíte sebevíc, oděrky z nových tenisek nejdou dolů? Nevěšte hlavu a využijte klasickou zubní pastu. Na vlhký hadřík naneste malé množství pasty – a jemně s ním botu vyčistěte. Nemusíte se bát ani kůže, ovšem tady je zapotřebí na hadřík moc netlačit, pouze jemně oděrky otřít. Budete mile překvapeni, protože vaše obuv bude vypadat jako nová.

Dětské malůvky na stěnách

Ten, kdo má malé dítě, jistě zažil situaci, kdy se mu jeho roztomilá ratolest přišla pochlubit se svým uměleckým dílem na stěně v obývacím pokoji. Ani v tomto případě si nemusíte lámat hlavu s tím, jak pastelky ze stěny odstranit. Abraziva, která jsou v zubní pastě obsažena, už si s malbou poradí. Stačí pastu nanést na dětskou malůvku, jemně hadříkem otřít a mírně opláchnout vodou. Vaše stěna bude vypadat jako před „velkou akcí“ vašeho dítěte.

První pomoc, když se objeví pupínek

Zubní pasta v kombinaci s rozdrceným aspirinem dokáže zázraky. Smíchejte tuto směs, a poté ji naneste na nový pupínek, co se vám vytvořil na pleti, a nechte působit přes noc. Pasta pupínek vysuší a aspirin zažene zánět, jenž se v pupínku tvoří.

I žehlička občas potřebuje vyčistit

Zjistili jste, že se vám při žehlení na oblečení objevují šmouhy? Problém bude zřejmě ve špinavé žehličce. Nemusíte kupovat novou, stačí ji vyčistit. Opět na vlhký hadřík naneste malé množství zubní pasty a jemně plochu žehličky vyčistěte. Nakonec setřete čistým vlhkým hadříkem, a po chvíli můžete opět pokračovat ve vaší oblíbené činnosti, žehlení.

Zbavte se zápachu z dětských lahviček

Ačkoliv kojenecké láhve poctivě vymýváte, někdy se stane, že z nich jde cítit nepříjemný zápach. A právě toho se můžete zbavit za pomocí zubní pasty. Do lahvičky nalijte teplou vodu přidejte pastu a speciálním kartáčkem na kojenecké lahve vyčistěte. Nakonec nezapomeňte lahvičku pořádně opláchnout čistou vodou.

Dodejte svým nehtům jas

Zubní pasty, zejména ty bělicí, obnovují lesk zažloutlých a zabarvených nehtů (například od cigaret). Na kartáček na nehty nebo nepoužitý kartáček na zuby naneste zubní pastu a jemně nehet vyčistěte. Buďte důkladní a dostaňte se i pod nehet. Abyste účinek pasty podpořili, nehty nakonec na malou chvilku ponořte do čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Stříbro jako ze škatulky

Obyčejná zubní pasta dělá skutečné zázraky. O tom se můžete přesvědčit i tím, že pastou vyčistíte vaše stříbrné, časem zašlé šperky. Stačí nanést pastu na kartáček a jemně stříbrné šperky vyčistit. Následně je důkladně omyjte čistou vodou a osušte.

Díky zubní pastě dokážete vyčistit také zlaté šperky.

Zdroj foto: Marc Bruxelle / Shutterstock.com

Pasta jako spárovací hmota?

Ano, i tak můžete pastu využít. Samozřejmě, není to řešení na dlouhou dobu, pokud ale nutně potřebujete zapravit nějaké menší nedokonalosti na stěnách, právě pasta se v daný moment stane ideálním řešením.

Už žádné mlžení se brýlí!

Už se nemusíte trápit s neustálým zamlžováním brýlí, které je tolik nepříjemné. Stačí brýle potřít pastou a opláchnout. Uvidíte, že kýžený efekt se dostaví okamžitě.

Když vám dojde gel na vlasy

Pasta na zuby má téměř podobné vlastnosti jako gel na vlasy, takže pokud jste na odchodu a gel po ruce prostě nemáte, sáhněte po zubní pastě.

Skvrny od vína

Rozlili jste červené víno nebo kávu na koberec? Vezměte teplou vodu, kartáček a zubní pastu. Díky těmto pomocníkům bude nežádoucí skvrna rázem pryč! Ovšem za předpokladu, že skvrnu vyčistíte hned po jejím vzniku.

Už jste zkoušeli některý z triků, které pasta dovede? Znáte ještě nějaký, na který nedáte dopustit?

Zdroj: thespruce.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.