Vztah: Jak jej znovu nakopnout a posílit jej?

Na začátku milostného vztahu má nasazeny růžové brýle každý. Obvykle jsou to ale ženy, které mají motýlky v břiše, nechtějí se od svého miláčka hnout ani na krok. Jak si udržet vztah?

Zdroj foto: Halay Alex / Shutterstock.com

Hned si v hlavě malují budoucnost plnou úspěchů, lásky, dětí, a samozřejmě už se vidí, jak jdou cestičkou k oltáři. Začal také váš vztah jako příběh z červené knihovny, ale po letech na vás dopadá tíha reality? Je čas sundat růžové brýle a začít na vztahu pracovat, jen tak o něj nepřijdete.

Bez práce ani šťastný vztah není

Na všem v životě musíme pracovat, stejné je to i se vztahem. Pokud se jej nesnažíte posilovat, nemluvíte spolu nebo o sebe navzájem nepečujete, přestanete být spokojení. Často to pak končí nevěrou a útěkem pryč. Mnoho lidí žije v tom, že vztah posílí příchod potomků. Co by také mělo více dva lidi spojit nežli výchova dětí? Ale to není vždy pravdou.

Paradoxně právě s příchodem dětí se vztahy dost často rozpadají. Děti zaberou hodně času, partneři jsou unavení, nemají na sebe čas ani náladu, a najednou zjistí, že už nejsou šťastní a nemají si co říct. Když ale nejsme šťastní doma, začneme štěstí hledat jinde. I když máte děti, nezapomínejte na sebe a žijte jako rodiče i milenci.

Předem domluvené rande

Kromě toho, že je důležité o všem umět otevřeně mluvit, může pomoci jakási pravidelná domluva na tom, kdy spolu jako partneři budete trávit čas. Prostě si stanovte třeba jen jeden den v měsíci, který bude patřit jen vám. Děti dejte na hlídání babičce nebo kamarádce a zajděte si na rande. Můžete jít do kina, do restaurace nebo zůstaňte doma a pusťte si film, otevřete si láhev vína a objednejte si pizzu. Společně strávený čas vztahy vždy utuží.

Zdroj foto: dodotone / Shutterstock.com

Krutá realita versus vysněný vztah

Problémem mnoha žen je to, že si často vysní svého prince na bílém koni, jenže jakmile opadne prvotní zamilovanost, zjistí, že doma prince nemají. Někdy může trvat, než si žena uvědomí, že vlastně žádný princ na bílém koni neexistuje a nepřijede si pro ni, aby spolu žili šťastně, až do smrti.

Muži nejsou dokonalí, ženy ale také ne. Mnohem více než na tom, kolik muž vydělává peněz, zda má vypracované tělo nebo jestli umí vařit a uklízet, záleží na tom, zda si máte co říct a máte se rádi. Pokud ano, pokud vás muž rozesměje, umíte najít společnou řeč a je na něj alespoň v něčem spoleh, může to být ten pravý. I bez bílého koně. Jakmile přijmete realitu, budete šťastní oba.

Pěstujte sexuální napětí

Stále se snažte být aktivní v posteli, zkoušejte nové věci a plňte si navzájem své touhy. I když se říká, že vztah není jen o sexu, všichni víme, že bez něj to také nejde. Jakmile to začne skřípat v posteli, půjde to z kopce úplně ve všem. Sexuální napětí a vzrušení tak neustále udržujte a milujte se tak často, jak to jen jde.

Doporučujeme: Může fungovat vztah na dálku?

Nezapomínejte na sebe

Rada nad zlato na závěr! Nikdy, ale opravdu nikdy nezapomínejte na sebe a věnujte se tomu, co baví jen vás. Nikdo nemůže být s partnerem nepřetržitě, takže je povoleno zajít si s kamarády do hospody nebo s kamarádkou na skleničku. Klidně si jednou za čas vyrazte každý na svou jízdu, třeba na víkend – a odpočiňte si od sebe. Takový restart je k nezaplacení.

A pamatujte si, dokonalý vztah neexistuje, a ten, kdo tvrdí, že ho má, neříká celou pravdu!

Zdroj: lifehack.org

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.