Jak vybrat strojek na vlasy? Existuje mnoho druhů

Zvlášť v dnešní době zavřených kadeřnictví se mnoho mužů svěřuje do rukou svých žen se svými vlasy. Mužům rostou krátké vlasy velmi rychle, a tak je potřeba udržovat jejich tvar i délku takřka každý měsíc. Jaký strojek na stříhání vlasů bude ten nejlepší? Pořiďte tu nejlepší variantu.

Zdroj foto: bogdanhoda / Shutterstock.com

K čemu budete strojek používat?

Při prvním výběru strojku na vlasy je nutné si říct, k čemu budete strojek využívat především. Pokud chcete svému muži jen udržet jeho délku vlasů, pak vám bude stačit klasický zastřihovač vlasů, na kterém si snadno nastavíte délku nástavce na požadovanou.

Existují však typy strojků, které zvládnou mnohem více

Jestliže nosíte plnovous, určitě oceníte strojek na zastřihování vlasů s funkcí vhodnou pro vousy. Díky více nástavcům tak můžete zvolit vhodný způsob, jak si upravit i plnovous do požadovaného tvaru.

Tyto kombinované přístroje mají velkou výhodu v tom, že si nemusíte pořizovat holicí strojek a k němu ještě strojek na vlasy.

Zdroj foto: IVASHstudio / Shutterstock.com

Důležité jsou i ostatní parametry

Jedním z parametrů, který by vás měl při výběru strojku zajímat, je výdrž baterie. Některé strojky vydrží opravdu hodně, a tak stačí nabíjet pouze jednou za čas. Výdrž několik stříhání nebo jedno stříhání je totiž velký rozdíl. Styl nabíjení také závisí na tom, zda máte dostatek místa ve vaší koupelně. Strojek na holení a stříhání vlasů můžete umístit i s napájecí stanicí k umyvadlu, kde bude mít své klasické stanoviště.

Pro muže je důležitá i praktická část strojku

Mnoho mužů se rádo holí ve sprše, proto dbejte při výběru holicího strojku také na vlastnost, které vám zaručí jeho odolnost vůči vodě. Voděodolné holicí strojky jsou výhodné z praktického hlediska, v koupelně totiž po holení nenajdete krátké vousy ani v umyvadle, ani na podlaze.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh strojku na zastřihování vlasů, je nutné myslet na jeho výdrž, na množství nástavců i kvalitu břitů.

Doporučujeme: Jak vybrat zastřihovač vousů

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.