Proč se rozhodnout pro Second hand? Najděte ty nejlepší módní kousky z druhé ruky

Hledání nejlepších módních kousků z druhé ruky se stalo velkým hitem nejen v zahraničí, ale také u nás v České republice. A není divu, second hand má totiž mnoho výhod.

Zdroj foto: seeshooteatrepeat / Shutterstock.com
Zdroj foto: seeshooteatrepeat / Shutterstock.com

O jaké výhody se jedná a proč byste i vy měli začít nakupovat v „sekáči“?

Proč second hand?

Jak vypadá váš šatník? Sháníte neustále nové a moderní kousky, které jsou ale často nekvalitní a brzy vás omrzí? Obchody plné štendrů s oblečením podléhají neekologickému a smutnému trendu „fast fashion“. Mnoho kusů oblečení se totiž ani neprodá, a tak se ve velkém množství vyhazuje – a mrhá se tak přírodou, výrobou i materiály. Jak tomu ale zabránit? Tou nejlepší volbou je nakupovat z druhé ruky.

V Čechách je stále více second handů

Právě kvůli neoblíbené rychlé módě vzniká na našem území stále více second handů. Ty najdete nejčastěji v centru města v malých obchodech. Pokud si tedy chcete nakoupit v takovém druhu obchodu, určitě jej nenajdete v nákupním středisku. Zajděte si na procházku do centra města a najděte zapadlý obchůdek s těmi nejkrásnějšími a nejoriginálnějšími kousky pro váš zcela nový šatník.

Právě při pravidelných návštěvách „sekáčů“ si brzy najdete svůj osobitý styl, který je k nezaplacení. Naučíte se hledat, a hlavně nacházet na štendru opravdové poklady, s nimiž obohatíte váš šatník a vyzdvihnete vlastní styl na další level. Pusťte k vodě aktuální módní trendy a naučte se kupovat nadčasové kousky, s nimiž uděláte mnoho parády teď i za několik let.

Hlavní second hand výhodou je kvalita

Nejvíce second handů se zaměřuje pouze na skutečně kvalitní kusy oblečení, nejčastěji se dováží ze zahraničí. U nošeného oblečení ale snadno poznáte jeho kvalitu. Právě proto, že už ho někdy měl někdo na sobě, si snadno dokážete představit, jak bude vypadat po pár nošení ve vašem podání. Často můžete v obchodech s módou z druhé ruky narazit na značkové a velmi kvalitní kusy, které ve vašem repertoáru vydrží ještě dlouhou dobu. Díky tomu brzy zjistíte, že kvalita je mnohem důležitější než kvantita.

Zdroj foto: hanohiki / Shutterstock.com
Zdroj foto: hanohiki / Shutterstock.com

Ekologie a udržitelnost

Neetické podmínky při výrobě oblečení, mnoho odpadu neprodaného zboží i trápení ekologů. To jsou hlavní rysy klasických obchodů s levnou a nekvalitní módou. Právě kvůli tomu vznikají second handy, které mají za úkol pomoci s udržitelností a lepší ekologií. Druhá šance pro kus oblečení šetří přírodu, prodlužuje jeho životnost a oddálí se tak zbytečné plýtvání a vyhazování oblečení.

Tou největší odměnou je cena

V obchodech s oblečením z druhé ruky se vám zalíbí nejvíce ceny jednotlivých kusů. Právě skvělá cena je lákadlem každého, kdo nad návštěvou sekáče přemýšlí. Často totiž můžete najít nádherné kvalitní a značkové kousky za takovou cenu, které nebudete chtít ani věřit. I když se v second handu najdou i dražší kousky (to především ty od známých módních návrhářů nebo limitované edice kolekcí), máte velkou možnost, že se na vás usměje štěstí a zamilujete se so kusu oblečení za nízkou cenu. Takových kousků je totiž na štendrech mnoho.

Outfit, který nikdo jiný nemá

Milujete vybočování z davu a originalitu? Pak je přímo pro vás stvořené nakupování v second handu. Obrovskou výhodou totiž je, že s největší pravděpodobností na ulici už nikdy nepotkáte nikoho ve stejném outfitu. Stejné oblečení můžete totiž potkat poměrně snadno na druhé ženě v případě, že nakupujete ve známých módních řetězcích a držíte se aktuálních trendů.

Důvodem, proč mají second handy často originální a zajímavé kusy oblečení, je dovoz ze zahraničí. Pokud tedy někdo nosí podobný nebo stejný outfit jako vy, bude to nejspíš v Anglii nebo třeba ještě dál. A to vám přece nemůže vadit. V second handech se také nejčastěji prodává oblečení po jednom kusu, na věšáku nebude viset několik stejných kousků v mnoha velikostech.

Pravidelnost a trpělivost je známka úspěchu

Jaké je tajemství úspěchu a proč mají štěstí při hledání těch nejlepších outfitů jen ostatní – a vy pořád ne? Úspěch hledejte v trpělivosti. Možná jste z řetězců zvyklí, že je vše velmi přehledné a jasné, vy se v klidu procházíte a snadno nový módní kousek ulovíte. To se vám ale v second handu nestane. Nákup v sekáči totiž vyžaduje dost času při procházení každého kusu zvlášť, přemýšlení nad využitelností a také zkoušení. Je možné, že vám na první pokus nesedne žádný střih, barva nebo velikost. Nezoufejte.

Úspěšné nakupování v second handu totiž často vyžaduje pravidelné návštěvy. Jenom tak máte šanci na ten nejlepší úlovek, který vám bude dělat radost ještě několik měsíců.

Zdroj: cleany.cz, anotherdominika.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.