Za vším stojí pravidelné čištění a vitamíny: Přinášíme Vám zaručené tipy na rozšířené póry

Rozšířené póry patří mezi jedny z nejčastějších problémů s pletí. K tomu, abyste se jich zbavili, je třeba spousta trpělivosti. Nelze totiž najít univerzální řešení pro každého, je tedy třeba zkoušet, co vám pomůže navrátit pleti krásný a zdravý vzhled.

Zdroj foto: Geinz Angelina / Shutterstock.com

Co stojí za vznikem rozšířených pórů?

K rozšíření póru dochází v případech, kdy je přirozená produkce mazu nadbytečná. Většinou se maz poté zkombinuje také s odumřelými kožními buňkami a dochází tak k ucpání póru a jeho rozšíření.

  • Za přílišnou tvorbou mazu většinou stojí hormony.
  • Proto je důležité zaměřit se hlavně na čištění pleti, aby se v ní neusazovaly nečistoty.
  • Z těch pak totiž mohou vznikat také nevzhledné černé tečky, kterých vůbec není snadné se zbavit.

Nejlepším řešením je tedy soustředit se na prevenci a správnou péči o pleť.

Pleť musí být čistá

Jestliže chcete zamezit vzniku rozšířených pórů, je nutné o svou pokožku důkladně pečovat. Je však třeba používat vhodné produkty. Mohlo by se zdát, že nejlepším řešením bude pleť vysušit, abychom se zbavili nadbytečného mazu. Jenže tím akorát dochází k jeho zvýšené tvorbě a problém se tak prohlubuje.

  • Vždy byste proto měli volit raději jemné a citlivé produkty, které z pleti odstraní nečistoty, ale zároveň ji nijak nenaruší.
  • Jestliže vás trápí rozšířené póry či černé tečky, je třeba čištění věnovat opravdu hodně pozornosti.
  • Minimálně byste tedy pleť měli čistit ráno a večer.
Zdroj foto: RomarioIen / Shutterstock.com

V případě, že používáte make-up, je třeba, abyste vždy odstranili i ty nejmenší zbytky produktů, které by mohly dělat na pleti potíže.

Vyzkoušejte peeling

Abyste pleť zbavili všech nečistot, měli byste si také jednou za týden dopřát peeling. Díky jemným částečkám v tomto produktu totiž z pokožky odstraníte odumřelé buňky a další nečistoty, kterých je třeba se zbavit. I zde platí, že byste měli volit vhodné produkty, které pleť spolehlivě vyčistí, nikoliv vysuší maz. Peeling se postará i o nečistoty uvnitř pórů a ty tak budou o něco menší. Případně jsou pro jejich zmenšení skvělé také různé masky. Můžete je tak kombinovat s běžným čištěním a peelingem, abyste své pleti dopřáli to nejlepší.

Péče o pleť

Na trhu je celá řada produktů, které slibují, že po nich vaše pleť bude zářivá a hladká. Ovšem může být složité správně vybrat tu nejlepší možnost. Pro zbavení se rozšířených pórů jsou velmi efektivní kyseliny. Zejména kyselina salicylová, která vyčistí vnitřky pórů, aby v nich nezůstávaly nečistoty. Ideální je kombinovat ji například s kyselinou glykolovou, která se postará o vyčištění povrchu pleti. Produkty s těmito kyselinami jsou v péči o pleť skvělou volbou.

Zdroj foto: Rido / Shutterstock.com

Po vyčištění pórů je také důležité, aby se stáhly. K tomu vám pomůže jíl. Z něj si můžete vyrobit domácí masku, anebo zakoupit přímo produkty s ním. Postará se o čištění mastnoty a upraví tvar pórů. Podobně funguje také retinol, který vám pomůže také v boji proti akné. Bonusem navíc je, že omezuje tvorbu vrásek, takže díky němu vaše pleť bude vypadat skvěle.

Vitamín C

Kromě čištění pleti je důležité zachovávat ji také ve skvělé kondici. S tím vám pomůže právě vitamin C. Ten totiž podporuje tvorbu kolagenu, díky kterým je pleť pružná a dobře vypadá. Dále také přispívá ke správnému fungování krevních cév. Nejlepším řešením je zařadit do jídelníčku potraviny, které obsahují dostatečné množství tohoto vitamínu.

Jedná se především o:

  • citrusy,
  • černý rybíz,
  • brokolici a další.

Možností je samozřejmě také využít doplňky stravy, pokud se vám nedaří přijmout dostatek vitamínů ve stravě. I to, jak se stravujeme, totiž má velký vliv na to, v jakém stavu je nejen pokožka, ale celé naše tělo.

Rozšířené póry trápí mnoho z nás a boj s nimi opravdu není jednoduchý. Nejdůležitější je udržovat pleť v čistotě, to však neznamená, že byste měli zamezovat tvorbě mazu. Ta je totiž zcela přirozená a nezbytná. Je však nutné tyto nečistoty odstraňovat, aby nedocházelo k rozšiřování pórů a následné tvorbě černých teček.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.