DIY pro ženy: Tvořivé výrobky v domácnosti

Možná i světová pandemie, kvůli které trávíme teď mnohem více času doma, zapříčinila velký humbuk kolem DIY tvoření. Ženy si v domácnosti vyrábí nejrůznější prostředky, dekorace i kusy nábytku pomocí jednoduchých kroků a návodů. Co všechno si můžete v domácnosti vyrobit?

Zdroj foto: Snapic_PhotoProduction / Shutterstock.com

Obchody jsou zavřené, a tak si musíme poradit sami

Vlivem koronaviru a na něj navazujícím vládním opatření jsou většinu času zavřené všechny obchody, kam jindy zavítají všechny ženy či tvořiví muži. Domácnost je nutné udržovat nejen v čistotě, ale také krásně nazdobenou a originálně sladěnou. Proto není čas čekat, až se všechny obchody s doplňky otevřou a můžete se pustit do vlastního tvoření. DIY (do it yourself) je skvělým řešením v mnoha případech.

Využijte k tvoření i prázdné krabice

Na internetu najdete mnoho návodů, jak si vytvořit různé dekorace nebo praktické organizéry z prázdných krabic, které byste jinak vyhodili. Než se rozhodnete vyhodit prázdnou krabici, láhev od pití nebo plechovku či ruličku od toaletního papíru, zkuste vyhledat na internetu, zda by se vám tyto kousky nehodily k nějakému tvoření.

Zdroj foto: CD_works27/ Shutterstock.com

Organizéry do toaletního stolku

Prázdné krabice můžete využít k vytvoření praktických organizérů do zásuvek toaletního stolku nebo do prádelníku. Pokud správně nastřihnete krabici a vytvoříte přepažení, vznikne vám několik samostatných políček. Ty pak využijete pro přehledné skladování kosmetiky, laků na nehty nebo dalšího příslušenství pro péči o krásu.

Stejně vám prázdná krabice skvěle zorganizuje i váš prádelník. Do přihrádek můžete přehledně složit vaše ponožky i další spodní prádlo, ráno tak budete mít vše hned po ruce a nebudou se vám míchat jednotlivé kusy spodního prádla do sebe.

DIY čisticí prostředky

V dnešní době je velmi oblíbené ekologické řešení při úklidu domácnosti. Pokud i vy chcete šetřit přírodu a nepoužívat zbytečně chemií přeplněné prostředky na čištění, pak zbystřete. Na internetu najdete mnoho návodů, podle nichž si můžete připravit vlastní domácí úklidové prostředky, které jsou šetrné nejen k planetě, ale také k vám a vaší peněžence.

Navíc jsou stejně účinné, jako ty chemické, které najdete v regálech obchodů. Hlavní příměsí těchto čistících prostředků vyrobených v domácím prostředí je většinou jedlá soda, sůl nebo ocet.

Zdroj foto: Brian A Jackson / Shutterstock.com

Velkým tématem je tvoření dekorací

Pokud někdo vysloví DIY, většině žen se jako první vybaví návod na tvorbu nejrůznějších dekorací. Ať už se chystáte vyrobit sezónní dekorace na Velikonoce, jaro, podzim či Vánoce, pokaždé najdete nepřeberné množství návodů a tipů, jak si vyrobit originální výzdobu za pár korun.

Nejčastějšími dekoracemi jsou věnce na dveře, ty vypadají krásně a zdobí váš vchod pokaždé jiným stylem. Další oblíbené dekorace jsou mísy na stůl nebo okrasné obaly na květníky.

U květníků můžete použít několik druhů materiálů, krásně a zároveň minimalisticky vypadají květníky zdobené plstí nebo květináče s krajkovou aplikací. Můžete si ušít i vlastní košíky, ve kterých pokojové rostliny vypadají obzvlášť zajímavě a originálně. Obaly na květníky můžete připravit i závěsné. Pokud se naučíte zaplétat stylem macramé, pak dodáte vašemu domovu boho styl.

Na zahradě můžete tvořit donekonečna

Dalším místem, kde vaše DIY tvoření bude mít velký smysl, je zahrada. Na internetu najdete mnoho oblíbených návodů, jak vytvořit zahradní nábytek z palet. Díky takovému návodu si vytvoříte krásné posezení na terase nebo pod pergolou opravdu za pár korun, stačí jen trochu zručnosti a představivosti.

Vedle zahradního nábytku z palet můžete také vytvořit mnoho krásných dekorací, nebo dokonce betonových odlitků, které jsou v dnešní době velmi moderní a svým industriálním vzhledem umocňují zajímavý styl celého exteriéru kolem domu.

Ať už se rozhodnete pro výrobu květináče nebo menší dekorace, každý výsledek vám udělá velkou radost. Mnoho DIY návodů můžete použít také pro výrobu zajímavých dárků.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.