Chorvatsko – nabízí krásné pláže, historická města, jezera i hory

Chorvatsko patří mezi stálice letní dovolené nejen Čechů, ale také Poláků, Slováků a jiných národností. Není divu, je velmi blízko, dá se pohodlně dojet autem a pro mnohé je to dostupná dovolená u moře.

Chorvatsko je letoviskem, které má spoustu ostrovů, krásných a čistých pláží, příjemných místních obyvatel, měst, národních parků a dechberoucí přírody. Každý si zde přijde na své – ať už se rádi povalujete na pláži, sportujete, chodíte do přírody nebo vás zajímá historie měst. Ideální místo pro všechny. Ptáte se, kam na dovolenou v Chorvatsku vyrazit?

Nejoblíbenější pro Čechy je Istrie

Pro české turisty je právě Istrie ideální, a to co se týče dostupnosti. Dostanete se zde pohodlně a celkem rychle autem, autobusem nebo i vlakem. Chcete-li pro svou dovolenou klid a pohodu, pak neuděláte chybu. Poloostrov v severní části Chorvatska nabízí vše, co potřebujete. Ať už si vyberete velký hotelový resort nebo dáte přednost soukromému apartmánu. Z měst můžete navštívit Rovinj, Poreč, Umag, Motovun. Každé letovisko disponuje krásnými a čistými plážemi. Oblíbený je například Medulin.

Zdroj foto: moreimages / Shutterstock.com

Největší chorvatský ostrov Krk

Často se tomuto ostrovu přezdívá zlatý. Jaderské moře, bohatá historie a kulturní dědictví vás nadchnou. Dostanete se zde opět autem, autobusem i letadlem a nabízí nejen příjemná letoviska, ale například také akvárium, jeskyně nebo areál opatství sv. Lucie.

TIP: Při cestě do Chorvatska musíte přejet přes Rakousko. Nebaduněte na dálniční známku Rakouska.

Nejoblíbenější turistická destinace Makarská riviéra

Makarská riviéra je vyhlášená, nejen pro svůj půvab, ale také pro další klady, které bezesporu má. Řadí se do Střední Dalmácie a její doménou jsou krásné oblázkové, ale také písčité pláže. Okolo nich najdete borovicové lesy, které nevoní nikde tak, jako tady. Jako bonus máte často při koupání v moři výhled přímo na skály.

Zdroj foto: nadtochiy / Shutterstock.com

Turisticky nejnavštěvovanější atrakce Plitvická jezera

Jde o nejznámější národní park, který v Chorvatsku najdete. Vyplatí se přivstat si, je hojně navštěvovaný. Patří právem na seznam UNESCO a je zde 16 krasových jezer, která jsou spojená průtoky. Chodí se pouze po lávkách a vyhrazených cestách, je zde i zákaz koupání.

TIP: Jak se připravit a na co nezapomenout, aby vás na dovolené nic nezaskočilo? Podívejte se na přehled užitečných informací pro cestu do Chorvatska.

Chorvatská dovolená v hornaté lokalitě Kvarner

Oproti Istrii je hornatější turistická lokalita, které vévodí zejména oblázkové pláže. Crikvenica je nejnavštěvovanější lokalitou a vhodná zejména pro rodiny s dětmi a ty, kteří chtějí příjemnou dovolenou. Spousta restaurací, obchůdků a městská pláž láká všechny bez rozdílu věku.

TIP: Nezapomeňte na dálniční známku Slovinska. Přečtěte si vše, co o ní potřebujete vědět.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.