Zvyšte cenu své nemovitosti pomocí homestagingu

Plánujete svou nemovitost „jen“ prodat, nebo ji raději chcete prodat s co největším ziskem? Rozdíl v ceně může s trochou péče dělat až 25 %. Co je homestaging a proč byste ho při prodeji neměli podcenit?

Zdroj foto: TabitaZn / Shutterstock.com

Prodej nemovitostí a homestaging

Pohled na realitní servery je občas skutečně děsivý. Na první pohled se často zdá, že se majitelé chtějí hlavně nemovitosti zbavit rychle a bez práce. Ale jak by se dozvěděli v realitní kanceláři, podobným přístupem se mohou okrást až o statisíce!

Jak to?

Při prodeji nemovitostí je totiž velmi důležitý první dojem. Pokud nezaujmete, potenciální kupec váš inzerát ani neotevře. Natož aby se ještě ozval.

Nekvalitní fotografie, na první pohled vybydlený interiér, nepořádek… to všechno může kupce odradit ještě dřív, než o nemovitosti cokoliv zjistí.

Co s tím?

Najmout si zkušeného homestagera. Ten dovede hodnotu nemovitosti zvýšit s minimem práce až o 25 %.

Co je homestaging?

Homestaging není rekonstrukce ani vytvoření útulného domova. Homestaging je o důkladné práci s dostupnými zdroji, pomocí kterých zvládne home stager vykouzlit atraktivní prostředí pro potenciálního kupce.

Může jít o maličkost jako uspořádání nábytku nebo optické zvětšení místnosti např. pomocí vhodných dekorací a barev. Cílem homestagingu je jen a pouze navýšení ceny a urychlení prodeje. Správně upravenou nemovitost můžete prodat až o 78 % rychleji.

Zkrátka a dobře se jedná o investici, která se vám vrátí bohatě po všech stránkách.

Profesionální nebo amatérský homestaging?

Homestaging na první pohled může působit jako něco, co zvládnete sami. Ale to má hned několik problémů. Úprava bytu podle homestagingu nesmí reflektovat osobní vkus. Nejde o vytvoření hezkého a útulného prostředí, ale o tvorbu neutrálního prostoru, který zaujme maximum zájemců.

Home stager potřebuje teoretické znalosti a ideálně i bohaté zkušenosti s prodejem. Musí vědět, jaké triky skutečně fungují a jak s interiérem pracovat, aby byl maximálně fotogenický a přitažlivý pro co nejširší spektrum lidí.

Homestagingem to pouze začíná

Udělat vizuálně příjemný prostor je pouze prvním krokem. Neméně důležité jsou také profesionální a lákavé fotografie a videoprohlídky.

Pokud chcete ze své nemovitosti získat skutečně maximum, neobejdete se bez týmu zkušených profesionálů.

Proto je vždy nejlepší obrátit se na realitní kancelář, která pro vás dovede získat skutečně maximum.

Zdroj obrázku:

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.