Jak na rovné a uhlazené vlasy bez poškození? Vyberte žehličku na vlasy

Vedle fénů, kulem a kulmofénů si získaly oblibu také žehličky na vlasy. Výběr správné žehličky na vlasy závisí nejen typů vlasů, ale také na délce a druhu účesu.

Využití žehličky na vlasy je zřejmé již ze samotného názvu. Hlavním cílem je mít rovné, uhlazené vlasy. Všechno to známe – když máte rovné vlasy, toužíte po vlnách a naopak. Pokud vlastníte rozevláté, vlnité, kudrnaté či „neposedné“ vlasy, s pomocí žehličky na vlasy dosáhnete hladkého uhlazeného účesu.

Žehlička na vlasy narovná folikuly vlasů mnohem efektivněji, než kulatý kartáč s fénem nebo kulmofén.

Zdroj foto: MillaF / Shutterstock.com

Rozhodující je maximální teplota v nastavení žehličky na vlasy

Velké teplo sice vlasy narovná, ovšem může je také poškodit. Tvrdé a silné vlasy vysoké teploty ustojí, aniž by došlo k jejich poškození. Často je k narovnání pevných vlasů vysoká teplota (200 – 220 °C) dokonce nutná. Jemným a křehkým postačí k úpravě nižší teplota, vyšší může vlasy trvale poškodit.

Digitální žehličky na vlasy mají možnost nastavení teploty, čímž předejdete poškození vlasů.

Typ povrchu žehlící plochy

Keramické žehličky na vlasy jsou vhodné pro jemné vlasy. Keramické desky výborně udržují teplo a rozkládají ho rovnoměrně, tím rychleji vlasy vyhladí a zbaví krepacení. Keramické žehličky existují ve dvou variantách – keramická žehlička s keramickými deskami nebo s turmalínem. Turmalín je sice drahokam, ale má stejné vlastnosti jako keramika.

Pro husté a drsné vlasy je vhodnější žehlička s titanovými deskami. Titanové žehličky na vlasy dokáží udržet vysoké teplo po dlouhou dobu. Iontový náboj, což je vedlejší efekt titanu, vlasy uhladí. Nemusíte jedno místo přejíždět vícekrát a pramen ušetřit náporu horka.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Žehlička na vlasy podle typu účesu

Žehličky na vlasy nejsou pouze doménou žen. Úzké žehličky jsou ideální pro péči pro krátké vlasy – pro ženy i muže. Ty velké jsou vhodné pro dlouhé a husté vlasy.

Existují také malé cestovní žehličky. Jsou ideální na úpravu ofiny.

Další funkce žehliček na vlasy

Výrobci žehliček na vlasy přicházejí neustále s inovacemi. Některé typy žehliček mají zabudované hřebeny, napařování nebo baterii. Napařování ocení především lidé s hodně kudrnatými vlasy a „akužehličky“ ti, kteří často cestují.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.