Zdravé klouby jsou u psa klíčem k dlouhému životu

Zamysleli jste se někdy nad tím, co váš pes potřebuje ke spokojenosti? Samozřejmě potřebuje váš čas a lásku, kvalitní stravu a pravidelné vycházky ven. Ale správná péče o psa vyžaduje ještě něco navíc, co si jako lidé ne vždy uvědomujeme. Souvisí to s jeho klouby a pohybovým ústrojím.

Klouby psa

Psi jsou totiž velmi dynamická zvířata a navíc rostou rychle. „Když si uvědomíte, že ten pes dosáhne své optimální výšky možná do těch 14-16 měsíců, to je taková představa, jako kdyby jsme za 7 let měli vyrůst na svou dospělou výšku. Čili ten nápor na pohybový aparát a hlavně na ty kosti je obrovský,“ vysvětluje veterinářka Zuzana Fekečová.

Takže na pohybový aparát psa byste se měli speciálně zaměřit. Ale co podávat psovi na klouby? Nejúčinnější jsou kloubní výživy, které by měly obsahovat několik vědecky ověřených složek. Patří mezi ně chondroitin sulfát, glukosamin sulfát a kolagen. Někdy je obsahem kloubních výživ také kyselina hyaluronová.

Kolagen je například důležitou stavební bílkovinou, která tvoří podstatnou část chrupavky. Zajišťuje její elasticitu a pružnost, díky čemuž se klouby hladce a bezbolestně hýbou. Pokud má pes nedostatek kolagenu, může se to postupem času začít projevovat v podobě bolestí. Navíc ta větší plemena psů, která rostou rychle, jsou náchylná na genetická onemocnění pohybové soustavy. Dá se tomu ovšem předejít, proto dbejte na dobrou výživu kloubů a všímejte si důsledně chování svého pejska. “Možná si ani neuvědomíte, že ten pes už začíná mít problémy s klouby, možná si myslíte, že se mu teď nechce jít na procházku, nějaký je líný, jen leží… a to už je znak toho, že něčím trpí,” upozorňuje doktorka Fekečová. Kolagen můžete psovi podávat samostatně, v podobě českého výživového doplňku Incapet Collagen.

Incapet collagen krabička

Tento 100% čistý bioaktivní mořský kolagen pro psy je v práškové formě, určený k přímému zkrmování. Stačí ho psům nasypat přímo do misky s jídlem. Díky přirozenému aroma ryb jim i výborně chutná. A jeho benefity? Ty pocítí nejen pohybový aparát, ale také kůže, drápy, srst – jelikož toto vše ovlivňuje kolagen.

  • Incapet Collagen podporuje strukturu chrupavek, kostí, šlach i dalších tkání v těle,
  • chrání před vznikem degenerativních onemocnění pohybové soustavy, jako jsou artrózy, dysplazie, pomáhá při jejich léčení,
  • napomáhá regeneraci pohybové soustavy při zraněních, poškození kloubů při onemocněních,
  • podporuje strukturu kůže a udržuje ji ve zdraví,
  • pomáhá při léčbě kožních onemocnění a jizev,
  • pomáhá udržovat zdravou a krásnou srst a drápy.

Naše Glořinka měla problém se zadními tlapkami a měla už problém s dlouhými procházkami, ale po užívání kolagenu od vás se jí výrazně zlepšilo a opět můžeme chodit spolu vesele ven,“ zhodnotila účinky Incapet Collagen na pejska chovatelka Adriana.

Mimochodem, Incapet Collagen je již druhým úspěšným produktem tohoto českého výrobce. Jedničkou na českém i slovenském trhu je dlouhodobě kolagen pro lidi, Inca Collagen. Funguje na stejném principu, jedná se o čistý mořský hydrolyzát, který je bioaktivní a určený pro lidi na podporu kloubů, krásné pokožky, vlasů i nehtů. Za 6 let existence si získal více než 200 tisíc spokojených klientů. Není divu, že po tomto úspěchu vznikl Incapet Collagen jako pokračovatel linie, tentokrát pro naše domácí mazlíčky. Kromě psů jej lze podávat i kočkám či koním. Zkrátka, dvojice těchto úspěšných českých produktů je skvělou kombinací pro každého majitele a jeho chlupáče.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.