Hry, které psi milují. Pobavte se s nimi. Připravte si míček, lano na přetahování nebo jej vezměte na agility.

Se psy je to někdy jako s dětmi, pokud je neumíme zabavit a nehrajeme si s nimi, jsou znudění a potom dělají neplechu. Jaké jsou ty nejvhodnější hry pro psy, při kterých se jim můžete věnovat?

Zdroj foto: Anaite / Shutterstock.com

Pokud se svému psímu kamarádovi nebudete dostatečně věnovat, nebude s ním zkrátka k vydržení, a to je přesně jako u malých dětí. Stejně jako pro děti, i pro psy můžete připravit hned několik zábavných her. A hrát si můžete venku i doma, záleží na tom, jak vám bude přát počasí.

Pes a míček patří k sobě

Vzít míček a jít psovi házet, to je asi nejtypičtější hra, kterou můžete vymyslet. Chce to najít pouze park, kde psi mohou běhat volně, a zábava může začít. K házení se hodí běžný tenisový míček, ten ale může být i pěnový nebo plastový. V obchodech s potřebami pro zvířata se dají zakoupit i míčky určené přímo pro psy, a to i s házečem.

Jedná se o plastovou tyčku s košíčkem, kam se míček dává. S házečem navíc dohodíte vždycky daleko, a pes se alespoň pořádně proběhne. Během hry s míčkem si pes cvičí postřeh a motoriku, a také ho můžete naučit poslouchat, aby přiběhl k vám, jakmile na něj zavoláte. Pro šikovnější pejsky se pak hodí i létající talíř, díky němu si pes může nacvičit výskoky do výšky.

V případě, že je pěkné počasí a váš pes se nebojí vody, vezměte ho k rybníku a hračky na aport mu házejte do vody. K tomu může posloužit i obyčejný klacek, důležité je jen to, aby se předmět dokázal udržet na hladině. Psi se ve vodě vyřádí, v horkých letních dnech se zchladí, zaplavou si, a i tento pohyb je pro ně velmi přínosný.

Hry pro psy na přetahovanou

Možná vám váš pes rád bere vodítko a zkouší se s vámi přetahovat. Dává vám tak jasně najevo, co by chtěl dělat. Psi prostě přetahování milují, ale s vodítkem to opravdu nedělejte. V potřebách pro zvířata mu kupte kvalitní spletené lano, s nímž bude přetahování hračka. Pes by ale při této hře měl znát své hranice, je nutné jej naučit, že jakmile využije už příliš své síly, musí přestat.

Zdroj foto: Przemek Iciak / Shutterstock.com

Sportování se psem

Stejně jako lidé, i pejsci mohou sportovat. Mohou mít svůj vlastní koníček, a pokud sport jednou zkusíte společně, jistě u toho zůstanete a bude vás to bavit oba. Můžete vzít svého psa na cvičiště, kde jsou pro něj připravené nejrůznější překážky, v mnoha obcích je také psí cvičiště jediným volným prostranstvím, kde psi mohou běhat na volno. Kromě cvičiště ale můžete se svým psem zkusit i něco jiného.

Agility

Zkuste vzít svého psa na agility. A o co se jedná? Agility je zábavný soubor her a sportovních aktivit určených pro učenlivé a poslušné hravé psy. Pokud víte, že vás váš pes příliš neposlouchá a nebaví ho moc aktivity spojené s překážkami, asi ho to bavit moc nebude. Ale jsou rasy psů, které si tuto zábavu nadmíru užívají. Agility se psi učí poměrně dlouho.

  • Musí se naučit proběhnout přes překážky, zdolat tunely nebo zajímavé slalomové dráhy.
  • Vy však psa při tom nemáte na vodítku, obvykle se učí na to, aby během agility uměl se svým pánem komunikovat pouze přes povely a pokyny řečí těla.

Je to velmi zajímavé, a pokud je pejsek šikovný, může se dostat i na soutěže a vyhrávat zajímavé ceny. Nutno ale dodat, že cvičení agility zabere poměrně dost času, takže je to náročné nejen pro pejska, ale i pro jeho páníčka.

Hry pro psy na doma

Ne vždy je možnost vzít pejska ven do parku nebo do lesa. Když venku prší, ani psovi se nechce moc běhat, takže vykoná rychle potřebu a těší se zase domů. Ale i doma si můžete se psem hrát. Tak jako my si umíme zahrát za deštivého počasí stolní hry, mohou si hrát i pejsci. A máte několik možností.

Existují hry, hlavolamy a nejrůznější postřehové hry o pamlsky, které zakoupíte ve zverimexu, ale můžete si poradit i bez toho. Stačí, když třeba po pokoji poschováváte psí pamlsky, samozřejmě tajně, aby to pejsek neviděl. Potom jej do pokoje zavoláte – a on bude mít před sebou bludiště. Úkolem je najít všechny pamlsky jen po čichu.

Podobných domácích her můžete vymyslet několik, pamlsky zkuste třeba zamotat do ručníku. Schválně, za jak dlouho pejsek ručník rozmotá a pamlsky si najde?

Zdroj: psichologie.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.