Vhodná přikrývka a polštář aneb jak spát jako v bavlnce?

Není nad to, když se ráno vzbudíme a energie z nás vyloženě srší. Mnoho z nás věčně trápí bolavá záda, krční páteř, všechny svaly v těle hned po probuzení. Klíčem je vhodná přikrývka.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Každý takový problém známe, nejednou jsme ho museli řešit. Kolikrát přijde i radikální řešení v podobě koupě nové matrace, výměny postele za novou, různého stěhování nábytku po pokoji. Stačí ovšem tak málo, aby byl náš spánek co nejkvalitnější a my se hned ráno cítili svěže a plni elánu. Pokud máme peřinu a polštář z kvalitních materiálů, je úspěch téměř zaručen.

Jak vybrat vhodnou přikrývku

Je důležité hned na začátku říct, že neexistuje jen jeden prototyp dokonalé přikrývky pro každého. Každý jsme jiný a máme samozřejmě jiné potřeby a problémy. Peřinu vždy vybíráme podle toho, do jaké postele je určena, kdo pod ní bude ležet a jaké zdravotní problémy jej trápí. Možná by bylo vhodné poradit se s odborníkem. Raději se nepouštějte do takového výběru zdravotní peřiny sami. Často bychom si mohli spíše ublížit než si pomoci.

Podíváme se, podle čeho nejlépe vybírat tu správnou přikrývku.

Roční období

Zprvu je dobré zvážit, zda přikrývku budeme využívat celoročně, nebo jen v určitých měsících v roce.

  • Pro léto jsou přikrývky lehké, co dokážou i zchladit tělo po celém horkém letním dnu.
  • V zimě jsme samozřejmě rádi, když se v noci můžeme zavrtat do pořádných duchen, které zahřejí.
  • Pro ty, kteří chtějí ušetřit nějakou tu kačku a samozřejmě také nemají dostatek prostoru k uložení sezonních peřin, existují univerzální přikrývky. Ty mají takové vlastnosti, co splňují všechny předpoklady pro zdravý spánek.

Materiál

Důraz bychom také měli dávat na to, z jakého materiálu je vybraná peřina zhotovena. Na trhu jsou peřiny z přírodních a umělých materiálů. Velké oblibě se těší péřové přikrývky, ale pozor, tyto nejsou vůbec vhodné pro alergiky. V takovém případě bychom měli hledat přikrývku z hypoalergenních materiálů. Pokud naopak někoho trápí problém s roztoči, pak je nutno sáhnout spíše po peřině z umělých vláken.

Správné rozměry

Abychom spánek měli co nejklidnější, je dobré vybrat ideální rozměr. Kdekoho z nás občas trápí to, že v noci kopeme do peřiny, abychom ji narovnali, nebo nám peřina leze skrz knoflíky povlečení. Potom náš spánek určitě nemůže být kvalitní. Existují i atypické rozměry, proto bychom je měli znát před samotným výběrem a koupí.

Polštář

Abychom i ve spánku byli harmonicky sladěni, je potřeba vybrat i správný polštář pro klidné a zdravé spaní. Měl by odpovídat tomu, v jaké poloze nejčastěji spíme a ležíme. Hledíme při toto hlavně na naši krční páteř, která při výběru špatného polštáře velice trpí.

TIP: Oblíbený je dnes také polštář z puffy vlny.

V každém případě bychom se s touto problematikou měli obrátit spíše na odborníka či prodejce, který zdravému spánku rozumí. Jak již bylo řečeno, klidný a zdravý spánek je to nejlepší, čím začít perfektní a úspěšný den.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.