Prací přípravky: 5 druhů pro voňavé a čisté prádlo

Každý má rád to voňavé prádlo, které vytáhne z pračky, a poté je stále svěží i po žehlení. Ale jak tohohle dosáhnout? Existují prací přípravky, které vám zaručí vše, co potřebujete.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Záleží na materiálu prádla, vzniklé skvrně a také způsobu, jakým perete. Spoustu lidí si myslí, že žije v moderní době, kdy udělají pračky vše za vás – a vy jen zmáčknete tlačítko. Není tomu tak vždy. Někdy musíte použít i prací přípravky na odstranění skvrn a pořádně je vydrhnout, jindy zase použít přípravek, aby vám zůstalo prádlo krásně barevné a tak dále. Hlavním problémem je také to, že hodně lidí neví, jak s moderními spotřebiči zacházet, a proto spíše prádlo ničí.

Prací gely

Výhoda pracích gelů spočívá v tom, že je můžete okamžitě použít. Ať už pokud potřebujete vyprat něco ručně, či jste si zapnuli program na rychlé praní. Prací gel se okamžitě rozpustí a působí na potřebných místech. Přípravek neobsahuje bělicí látky, takže vás nezbaví velikých skvrn, ale naopak je velice šetrný, pokud perete barevné prádlo.

Trápí vás mastná skvrna? Naneste prací gel na flek a nechte ho 10–15 minut působit. Poté vložte prádlo do pračky. Po vytažení byste neměli naleznout žádné skvrny po mastnotě. Prací gel můžete použít rovnou do bubnu, protože se okamžitě rozpouští.

Prací prášky

Jsou vhodné na velmi znečištěné prádlo, zaručí vám odstranění i těch nejpekelnějších skvrn, jako například od čaje, kávy či vína. Je vhodný především na praní bílého prádla. Dávejte si veliký pozor, pokud perete při nízkých teplotách, můžete se stát, že se vám prací prášek nerozpustí a zůstanou vám buď bílé skvrny, anebo kousky prášku.

Prášek se sype do kastlíku na pračce, pokud chcete vložit prášek přímo do pračky, musíte si k tomu koupit vhodnou krabičku s dírkami, aby se vám prášek rozpustil.

Kapsle na praní

Výhodou kapslí je, že nemusíte odměřovat dávku a rovnou jenom vložíte kapsli. Kapsle většinou obsahuje tři složky, a to:

  1. přípravek na odstranění skvrn,
  2. pro čisté prádlo,
  3. přípravek, který zaručí neustálou barevnost.

Kapsle je tvořena na povrchu tenkým povlakem, který se při praní rozpustí. Pokud máte mírně zašpiněné prádlo, postačí vám jedna kapsle, ovšem pokud je prádlo špinavější, budete muset dát kapsle dvě. Kapsičku umístěte před naplněním prádla na spodní část bubnu.

Zdroj foto: VGstockstudio / Shutterstock.com

Aviváže

Používá se především pro změkčení a provonění prádla. Můžete si vybrat vůni dle svých představ, kterých je na trhu velké množství. Dávejte si však pozor, není vhodný pro každé prádlo.

Přípravky na skvrny

Trápí vás skvrny na oblečení, zkuste dle skvrny najít prostředek, který vás této skvrny nadobro zbaví. V prodejnách i na internetu jejich najdete veliké množství, záleží už jen na problému. Přípravky se lejí na skvrnu a nechávají se určitou dobu působit. Poté dáte prádlo prát.

Jaký je vás oblíbený prášek na praní?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.