3 důvody, proč zařadit tonikum do každodenní péče o pleť

Slovo tonikum je odvozeno od slova tonizovat – a přesně to také s naší pletí dělá. Spousta žen se domnívá, že slouží k dočištění od veškerých líčidel před spaním. Ale není to tak úplně pravda. Spíše připravuje pleť na další péči.

Na pleti ošetřené tonikem drží krém mnohem lépe než na té neošetřené. Mělo by se tedy zařadit do péče o pleť hned po odlíčení a před nanesením krému.

Zdroj foto: Look Studio / Shutterstock.com

Hydratační účinky

Jedním z důvodů, proč začít používat pleťové tonikum, je fakt, že pleť krásně hydratuje. Dodává jí potřebnou vodu a pleť je hebčí a vypadá mladší. A nejen to, pleť také vyživuje a regeneruje. Pokud se trápíte nějakými nedokonalostmi pleti, tonikum by se mělo stát vaším novým parťákem v péči o pleť.

Pryč s akné

Jestliže trpíte na akné, tonikum vám pomůže snížit jeho výskyt, jelikož pleť zbaví nečistot a odumřelých buněk. Pomáhá také s póry. Skrze póry se do pleti mnohem snáze dostanou nejrůznější toxiny a nečistoty. Naštěstí tonikum póry stáhne, a tím chrání pokožku vašeho obličeje. Takže, sbohem, nečistoty! Pokud si obličej myjete vodou z vodovodu, je vhodné si následně pleť ošetřit tonikem. To se totiž postará o to, aby se pH vaší pleti po kontaktu s vodou vrátilo do normálu.

Zdroj foto: Syda Productions / Shutterstock.com

Mladší, hezčí, zdravější

Díky toniku bude tón vaší pleti sjednocený, pokožka bude na omak hebká a na pohled zářivější a zdravější. Pokud při péči o pleť používáte i olej, nebojte se ho smíchat s tonikem. Olej se rychleji vstřebá, a díky této kombinace bude vaše pleť krásně hydratovaná a zároveň ji dodáte aktivní látky, které potřebuje.

Přidejte tonikum do svého rituálu péče o pleť a brzy uvidíte jeho pozitivní účinky. Pleť nebude vypadat unaveně, vytratí se začervenání a pokožka obličeje bude odolnější vůči nečistotám.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.