Svatební šaty – na tyto věci byste při jejich výběru rozhodně neměli zapomenout!

Svatební den je pro čerstvé novomanželé „jejich den“, ve kterém si slíbí lásku až do konce života, oslaví lásku a novou životní etapu se svými blízkými. To s sebou nese spoustu radosti, ale také docela dost starostí. Vybíráte místo, datum, koho pozvat, catering, alkohol, květiny a mnoho a mnoho dalšího. Před ženami stojí velká výzva. Vybrat ty správné svatební šaty, ve kterých budou nejen skvěle vypadat, ale také se skvěle cítit. Každá chce být v tom dni výjimečná a krásná. Jak si svatební šaty vybrat?

Zdroj foto: Pitchaya_T / Shutterstock.com

Výběr svatebních šatů

I když je do svatby ještě dost času, věřte, že čím dřív si nějaké vyhlédnete, tím lépe. Nemusí se vám totiž líbit hned v prvním salónu a výběr se tak prodlužuje. Jako malá jste měla jasnou představu, v čem půjdete k oltáři? Dospělost dětské sny lehce oseká a přetaví do reality. I když jste chtěla být princeznou, pokud jste sportovní typ, kterému se nelíbí nadýchané a volánkové šaty, patrně sáhnete po jednoduchém modelu. Vybrat si šaty může být pro mnoho žen stresující. Jak vybrat ty správné šaty? Možná vyzkoušejte pár našich rad, které vám pomohou zajistit ty správné šaty.

Bez zkoušení to nepůjde

Jestli si koupíte tričko nebo halenku „od oka“ a sedí vám, pak je to většinou výhra. Se šaty, a to svatebními, to tak jednoduché není. Musíte je vyzkoušet. A ne jen jedny nebo dvoje. Doporučujeme vyzkoušet spoustu šatů – různé střihy, délky, typy a barvy. Jedině tak zjistíte, jestli budete ta načančaná princezna s krásnými a bohatými šaty nebo jednoduché, s jemným zdobením.

Představa versus realita

Máte svou představu, jak vypadat ve svatebních šatech? Netrvejte na ní děj se co děj. Nemusí to totiž být střih, barva nebo zdobení, co vám bude sedět a slušet. Vyzkoušejte i ty šaty, které nejsou vašimi favority. Možná vás překvapí a vy zjistíte, že právě tohle je pro vás to pravé.

Zdroj foto: Sergii Sobolevskyi / Shutterstock.com

Šaty zapadají do konceptu svatby

Kde bude vaše svatba? Na zámku? V hotelu? Venku? Na ranči? I podle toho je třeba zvolit svatební šaty. Na ranč se asi nebudou hodit princeznovské šaty a naopak. Musíte jako nevěsta zapadat do konceptu a stylu svatby. Fotokoutek na svatbu by měl být také mírně přizpůsoben šatům nevěstě, aby mohly vzniknout nezapomenutelné svatební fotografie.

Zvolte správný střih

Střih každých šatů je klíčový a důležitý, u těch svatebních to platí obzvlášť. Drobné úpravy se dají zvládnout podle vašich představ, ovšem střih, ten musí sedět. Někomu vyhovuje jasný a rovný střih, někdo má ideální tvary do korzetových šatů a jiný je zase nadšený z áčkového střihu. Vybírejte podle toho, jaký střih vám sedí.

Jaké bude počasí?

I když vyberete sebelepší šaty, musíte myslet na počasí. Svatba bude v létě? Pak tomu uzpůsobíte své svatební šaty. Vdáváte-li se naopak v zimě nebo na podzim, pak i tomu je potřeba přizpůsobit svůj oděv – doplnit je kabátkem nebo svrchním dílem. Nechcete, aby vám byla na svatbě zima nebo naopak horko.

Vezměte s sebou kamarádky

Možná chodíte ráda nakupovat oblečení sama, ale zde je potřeba vzít s sebou kamarádky, maminku, kolegyni z práce. Zkrátka někoho, kdo vám pomůže a bude k vám správně kritický. Řekne vám, co nesedí nebo naopak sedí, v čem vypadáte skvěle a co vám sluší, ale nenadchne. Dejte na rady druhých, vidí vás tak, jako se vy sami nikdy neuvidíte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.