Stehna: Vytvarujte si je k vaší naprosté spokojenosti

Trápí vás velikost vašich stehen? Nelíbí se vám, že se vám při chůzi třou o sebe navzájem? Zejména v létě, kdy teploty dosahují mnohdy i hranice nad 30 °C, je toto tření nepříjemné a může vám způsobit i opruzeniny. Proto vám přinášíme tipy, jak zhubnout stehna a docílit tak (nejenom) pohodlné chůze.

Zdroj foto: VALUA STUDIO / Shutterstock.com

Cyklistika i spinning

Milujete pohyb? Pobyt v přírodě nebo hodinka strávená v sedle je pro vás splněným snem? Skvěle. Cyklistika, ať už ta v přírodě nebo v tělocvičně s trenérem, má pozitivní dopad na vaši fyzičku i tvar vašich stehen. Právě stehenní svaly totiž dostávají pořádně zabrat, a tím pádem dochází k jejich tvarování a zároveň i zeštíhlování.

Výtah versus schody

Bydlíte v nadzemních podlažích a k cestě do bytu využíváte jedině výtah? Nastal čas na změnu. Před výtahem dejte přednost schodům. Chůze do schodů totiž skvěle tvaruje nejenom stehna, ale i zadní partie. A také si tím zlepšíte fyzičku a budete se méně zadýchávat.

Choďte naboso po písku

Milujete léto, moře, sluníčko a hlavně pláže? Tak to vaše srdce zaplesá. Bylo dokázáno, že chůze po písku pomáhá tvarovat postavu, zejména tedy oblast stehen. Při chůzi po nerovném povrchu, který se vám doslova mění pod nohama, totiž musíte zapojit mnohem více svalů než při chůzi například po asfaltu.

Začněte tančit

Milujete tanec? Vždy vás lákalo zkusit docházet na taneční hodiny? Možná nastal ten správný čas. Tanečníci mají totiž neuvěřitelně silné nohy a neustále pracují na jejich posilňování. Schválně si do vyhledávání na YouTube zadejte taneční lekce pro začátečníky a na vlastní kůži si vyzkoušejte, jak vás po pár minutách tance budou pálit stehna.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Dřepujte

Dalším cvičením, které tvaruje a zeštíhluje nohy, jsou klasické dřepy. Existuje tolik druhů dřepů, že vás jejich cvičení jen tak nepřestane bavit.

Vyzkoušejte:

  • klasické dřepy,
  • sumo dřepy,
  • dřepy na jedné noze,
  • dřepy s výskokem nebo kupříkladu bulharské dřepy.

Trenéři doporučují začít s 25 dřepy dvakrát denně. Troufnete si na to?

Zapracujte na své rovnováze

Abyste zpevnili, opticky prodloužili a zeštíhlili své nohy, je skvělé zapracovat i na své rovnováze. Abyste totiž udrželi balanc, potřebujete mít silné nohy, na které se můžete spolehnout. Trénovat rovnováhu můžete jak na bosu, tak i při cvičení jógy.

Kardio

A samozřejmě v našem seznamu sportovních aktivit nesmí chybět klasika v podobě kardia. Jak jinak shodit nechtěná kila a zlepšit svou fyzičku? Kardio cvičení vám navíc doporučí i váš obvodní lékař, protože má zázračné účinky na náš kardiovaskulární systém. Pokud nejste na pohyb zvyklí, začněte kardio cviky do svého život zařazovat pomalu – a postupně přidávejte. Skvělé množství je 150 minut kardia týdně.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Hodně tekutin a vyvážená strava

Hubnutí a zpevňování stehen podpoříte i správným jídelníčkem a pravidelným pitným režimem. Zapomeňte na cukrem nadopované limonády, které by vám akorát kila přidala, a ještě by vedla ke vzniku nechtěné celulitidy. Veškeré slazené nápoje nahraďte vodou. Z jídelníčku vynechte i zpracované potraviny a snižte i intenzitu jídel z rychlých občerstvení. Ta vás totiž zasytí pouze na krátkou dobu, zatímco kvalitní jídla vám dodají jak energii, tak i živiny – a pocit plného žaludku na několik hodin.

Nikdy není pozdě začít, a to platí i v případě zeštíhlování stehen. Pokud si přejete zbavit se opruzenin na vnitřní straně stehen a chcete mít krásná vyrýsovaná stehna, začněte se věnovat fyzickým aktivitám. Nemusíte si nutně koupit cyklo výbavu a začít jezdit na kole, pro začátek postačí procházet se po písčitém povrchu a chodit do schodů. Jakmile si tyto činnosti osvojíte, můžete postupně zařazovat další a další.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.