Jak servírovat jídlo na ulici?

I když se to může zdát neuvěřitelné i street food má svou etiketu a pravidla. Ta vycházejí samozřejmě z toho, že se konzumuje na ulici nebo jinde, kde není možné se posadit ke stolu.

Pojďte se podívat na to, jak stylově se dá servírovat pouliční jídlo a podle čeho si vybrat to nejlepší.

Když se připravujete na festival, jistě vás zajímá, co tam budete jíst. U food festivalů je to snadné, mrknete na program a hned víte, kdo bude servírovat. U jiných festivalů to budete mít o něco složitější, ale i tak si jistě zvládnete vybrat.

Servírování

Street food je nejlepší servírovat do ruky. Konkrétně tedy do ubrousku, na tácek nebo v jiném papírovém obalu nebo s kvalitním ubrouskem. Zkrátka tak, aby bylo možné ho jíst za pochodu. Raději se vyhněte platovému nádobí, které by jídlo zbytečně degradovalo. Kromě toho je navíc jeho používání zakázáno Evropskou unií. Zvolte spíše talíře z bambusu, eko papíru či cukrové třtiny a dřevěné příbory. Oboje se dá hodit do trávy a snadno recyklovat.

Zdroj foto: Matej Kastelic / Shutterstock.com

Malý tip pro ty, kteří by se chtěli pustit do stánkového prodeje, pořiďte si ubrousky ve vašich firemních barvách a nechte si na ně vytisknout logo.

Pozor na alergeny

I když trpíte alergiemi, nemusíte se bát jídla u stánku. I pro stánky totiž platí dodržování všech restauračních nařízení. K nahlédnutí byste měli mít seznam alergenů obsažených v pokrmech. Nebojte se o něj tedy obsluhu požádat. Nic nedokáže zkazit zábavu na festivalu hůř, než alergická reakce na jídlo.

Jak si na food festivalu vybrat to nejlepší

To je tajemství, za které by nejeden návštěvník food festivalu dal milion! Opravdu není v lidské moci ochutnat všechno, co je v nabídce. Díky těmto tipům se vám podaří odejít z food festivalu s přiměřeně plným žaludkem a dobrým pocitem ze skvělého jídla.

  • Před festivalem moc nejezte

Nejlépe uděláte, když vyrazíte na lačno nebo po velmi lehké snídani či obědě.

  • Udělejte si obrázek

Než začnete ochutnávat, projděte si celý festival a prohlédněte si celou nabídku. Poznamenejte si co, kde mají a pečlivě si vyberte.

  • Sestavte si menu

I když vypadá všechno lákavě, vyberte si 5 až 7 stánků, kde byste jídlo chtěli ochutnat. Čím rozmanitější výběr bude, tím lépe.

  • Méně je lépe

Objednejte si degustační porce. Ty mají velkou výhodu ve své velikosti, jsou malé, zvládnete jich tedy spořádat několik.

  • Nebojte se ptát

Když vás zaujme nějaká chuť, nebojte se požádat o další ochutnávku. Poskládejte si klidně své vlastní degustační menu.

  • Řiďte se podle fronty

Když si neumíte poradit sami, řiďte se podle lidí. Stánky, kde stojí nejvíce lidí, tam bude pravděpodobně nejlepší jídlo.

Festivalové jídlo vám dokáže nabídnout opravdu hodně zajímavých chutí, neomezujte se proto na to, co znáte. Pusťte se do gastronomického dobrodružství a věřte, že na jeho konci vás čeká skvělý zážitek.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.