Elektrická koloběžka aneb ideální dopravní prostředek do města

Po fenoménu elektrokol se začíná rozmáhat další velký trend. Elektrické koloběžky se hodí nejenom na krátké cesty do práce, ale také na okružní jízdy po velkých městech.

Pokud vás nebaví chodit pěšky a hledáte určitý způsob dopravy, který je nejenom dostupný, ale také relativně ekologický, pak vás určitě budou zajímat důvody, proč si domů pořídit elektrickou koloběžku.

Zdroj foto: Akaberka / Shutterstock.com

Elektrická koloběžka je skvělá pro rychlý přesun

Elektrická koloběžka je jedním z nejlepších společníků na cesty po malém i větším městě. S její pomocí se snadno a rychle dostanete z jakéhokoliv místa prakticky kamkoliv, protože nejste omezeni dopravními předpisy ani velkými rozměry koloběžky. Nemusíte stát v dopravních zácpách a také jste ušetřeni zdlouhavého hledání parkovacího místa. Elektrickou koloběžku snadno zaparkujete na chodníku před supermarketem nebo ji jednoduše složíte a odnesete si ji do kanceláře.

Elektrická koloběžka je tak vhodná jak pro cesty do zaměstnání, tak pro cesty do školy. Určitě se s ní můžete vydat také na drobnější nákup či s přáteli za zábavou. Na rychlý přesun do centra města neexistuje lepší dopravní prostředek.

Při jízdě si užijete spoustu zábavy

Rozhodně neplatí, že by se elektrická koloběžka ztratila i mimo zpevněné komunikaci či mimo město. Elektrokoloběžka se může pyšnit skvělým dojezdem až 45 kilometrů. Perfektní jsou i jízdní vlastnosti, díky nimž si užijete pohodovou, a přitom svižnou jízdu bez jakýchkoliv starostí. Uhánět ulicemi vašeho rodného města rychlostí až 25 km/h musí být nepochybně velice vzrušující.

Zdroj foto: Zoran Zeremski / Shutterstock.com

Na trhu byste našli i modely s dojezdem více než 50 kilometrů, které jsou osazeny nafukovacími koly. Tyto elektrické koloběžky zvládnou bez větších problémů i jízdu v mírném terénu. Tím pádem se vám otevírají zcela nové obzory a možnosti, kam se se svou koloběžkou vydat. Hitem posledních sezón jsou výlety pro celé rodiny, neboť se prodávají jak modely vhodné pro dospělé, tak i menší a slabší koloběžky pro děti.

Elektrickou koloběžku uskladníte skoro všude

Elektrická koloběžka má jednu obrovskou výhodu – a tou je její vynikající skladnost. Menší modely během několika málo vteřin složíte a uložíte ji například do skříně nebo pod postel. Kompaktní rozměry složené koloběžky vám umožní její převezení na dovolenou. Složenou koloběžku si bez větších výčitek můžete vzít s sebou také do tramvaje, autobusu či metra. Obávat se nemusíte ani vysoké hmotnosti, protože ty nejlehčí elektrické koloběžky nemají více než 10 kilogramů.

Zdroj foto: Olexander Kozak / Shutterstock.com

Koloběžky se snadno ovládají

Na koloběžce jsme se jako malí proháněli asi všichni. Klasická koloběžka není na ovládání nikterak složitá, tím hlavním problémem je udržení rovnováhy. Nejinak je tomu i u elektrické varianty. Stačí se pouze odrazit a už budete svištět příjemnou rychlostí ulicemi velkoměsta. Každá koloběžka na elektřinu je vybavena motorem, akumulátorem a regulátorem rychlosti. Konkrétní počet rychlostí se liší model od modelu, ale princip ovládání je stále stejný. Na přehledném displeji navíc uvidíte veškeré potřebné údaje, jako je okamžitá rychlost nebo kapacita baterie.

Zdroj foto: bogdanhoda / Shutterstock.com

Pokud sháníte ekologický dopravní prostředek do velkoměsta, je elektrická koloběžka jedním z nejlepších řešení.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.