Jak vybrat pracovní obuv: Profese a účel na prvním místě

Pracovní obuv je u většiny profesí jakousi samozřejmostí. Přesto se najdou takové firmy, jež nedokážou pracovní boty svým zaměstnancům nabídnout. Mnohdy se na pracovní obuv zapomíná také v domácnosti. Výhod pracovních bot je přitom obrovské množství. Především dokážou velmi efektivně ochránit před případnými úrazy plynoucími z činností, jež daná osoba vykonává. Jestliže aktuálně o pořízení pracovních bot uvažujete, jste na správném místě. My se totiž na základní aspekty týkající se výběru těch správných bot podíváme mnohem podrobněji.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Komfort jako základ všeho

V první řadě je zapotřebí dbát hlavně na pohodlí konkrétního člověka. Vždyť v pracovní obuvi můžete trávit klidně i nějakých 8 a více hodin denně. V nekvalitní obuvi by se člověk cítil velmi nepříjemně. Chůze v ní přináší mimo jiné otlaky, puchýře a případně také zapařená chodidla. Potíže se pak mohou podepsat klidně i na zádech nebo jiných partiích těla. Není od věci vyjmenovat charakteristiky pracovních bot. Co by tedy měly mít? Mezi základní požadavky na pracovní obuv se řadí:

  • odolnost podrážky vůči propíchnutí,

  • protiskluzová vrstva podrážky,

  • prodyšnost obuvi,

  • správný tvar bot,

  • lehkost konstrukce obuvi.

Na co si dát pozor při nákupu pracovní obuvi?

Potřebujete koupit levnou pracovní obuv, která bude maximálně spolehlivá? Vsaďte třeba na značku Engelbert Strauss. Ta v sobě snoubí jak vysokou kvalitu, tak i dokonalý design. navíc si budete moci vybírat boty přesně podle účel využití. Je jasné, že jinou botu potřebuje třeba instalatér a jinou takový terénní pracovník či manipulační dělník na stavbě. Samozřejmě je také třeba zmínit i jednoduché pracovní boty ve zdravotnictví školství, prodejnách a podobně. 

Zdroj foto: Kittyfly / Shutterstock.com

Jak drahá je pracovní obuv?

Cena pracovní obuvi je individuální. Odvíjí se hlavně od toho, o jaký druh bot se jedná. Ideální je na botách nešetřit a volit značkové. 

Základní druhy pracovní obuvi

Vybírat lze z mnoha různých druhů pracovních bot. Konkrétně je rozčleníme na celkem čtyři. Jsou jimi následující boty.

Kotníková obuv

Jedná se v podstatě o boty, které jsou běžně označované jako farmářky. Hodí se pochopitelně hlavně do terénu ve stavebnictví. Vynikající volbou jsou na stavbu. Opatřeny by měly být kovovou špicí a dalšími bezpečnostními prvky. Opora a ochrana nohy je v těchto botách maximální. 

Využívané polobotky

Mezi nejčastěji obouvané se řadí polobotky. Oblast použití těchto bot je skutečně velmi široká. Také mohou mít kovou špici, která se hodí i při řešení renovace interiéru, nebo úpravu pro elektrikáře. Antistatické vlastnosti by měly být u takovýchto bot samozřejmostí. 

Holínky do vlhka

Prostředí typická vysokou vlhkostí si zaslouží také specifické pracovní boty. Hodně oblíbené jsou v tomto ohledu především holínky. Prosazovat se mohou i ve velmi vlhkém terénu třeba v zahradnictví. 

Pracovní sandály

Pokud potřebujete boty, jež do jisté míry ochrání, nicméně nabídnou maximum komfortu, vsaďte na sandály. Jedná se lehkou obuv, která nemusí disponovat pevnou špičkou. Budete se v nich cítit maximálně pohodlně. 

Článek o pracovních oděvech najdete zde.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.