Jsou legíny pro každého? Jak je nosit a s čím kombinovat

Někdo legíny miluje, jiný je nesnáší. V poslední době se tento stylový kousek opět těší oblíbenosti. Jsou úžasné v mnoha ohledech, včetně jejich schopnosti spojit styl a pohodlí v jednom.

Zdroj foto: Oleg Romanko / Shutterstock.com
Zdroj foto: Oleg Romanko / Shutterstock.com

Víte, jak je nosit? Existují nějaká pravidla, která vás zachrání před pořádným faux pas?

Kombinujte

Je nutno podotknout, že legíny jsou skutečně všestranné. Ovšem pouze tehdy, pokud víte, jak je nosit. Parádu rozhodně uděláte, když si na ně oblečete dlouhou košili na knoflíky přepásanou páskem a doplníte kotníčkovou obuví. Nebo dlouhé sako s vysokými kozačkami pro ostrý a noblesní vzhled.

Bez doplňků to nepůjde

Legíny jsou samy o sobě trendy, ovšem s některými doplňky se váš outfit může během okamžiku změnit na dokonalost. Vyzkoušejte sportovně ležérní styl, kdy kombinace oversize saka, baseballové čepice, slunečních brýlí a tenisek vytvoří dokonalý luxusní vzhled.

Pozor na délku

Pamatujte, že legíny by měly sahat těsně nad kotníky – cokoliv kratšího automaticky vytvoří krátkou postavu a vaše nohy budou vypadat jako byste je měla seřízlé. Kromě délky byste si měla dávat pozor také na správnou velikost. Legíny vám prostě musí perfektně sedět.

Legíny se vzorem

Je jasné, že černá je neutrální a hodí se ke všemu. To se ale nedá říct o legínách barevných nebo dokonce s potiskem. Není lehké je zkombinovat tak, abyste nevypadala, jako byste právě utekla z cirkusu. Pokud od legín se vzorem i tak nedáte ruce pryč, pak je kombinujte pouze s dalším jednobarevným kouskem.

Zdroj foto: Mikel Taboada / Shutterstock.com
Zdroj foto: Mikel Taboada / Shutterstock.com

Praním vrátíte legínám tvar

Legíny je na rozdíl od džínoviny potřeba pravidelně prát, abyste jim vrátila tvar. Jistě jste si všimla, že po pár dnech nošení je jejich elasticita úplně jiná než na začátku. Vzhledem k tomu, že jsou legíny jsou z části syntetické, měly by se prát po každém druhém nošení. Pro maximální efekt praní je doporučujeme vložit do speciálního sáčku, díky němuž se v pračce nebudou natahovat.

Vyhrajte si s obuví

Legíny patří mezi oděvy, s nimiž se nenudíte a máte možnost si s celým outfitem vyhrát. Nejideálnější obuví k legínám jsou boty na podpatku. Skvěle také budou vypadat s elegantním párem tenisek nebo naopak s pantoflemi a ponožkami.

Pozor, kam legíny nosíte

Obecně řečeno, legíny byste nikdy neměla nosit na pracovní pohovor, pracovní schůzky a na jakékoliv další formální akce. Skvěle se budou ale hodit na návštěvu k rodině, při procházce městem, do tělocvičny a podobně.

Největší módní prohřešek

Nošením nesprávného typu legín vstoupíte do módního pekla raz dva. Co tím myslíme? Rozhodně si dejte pozor, aby nebyly průsvitné, není nic nevkusnějšího než prosvítající kalhotky. Důležitý je také výběr správné velikosti, zařízlými legínami se zasloužíte o pořádný trapas. A do třetice, pryč s vytahanými legínami!

Legíny nejsou kalhoty, i když…!

Pamatujte, že rozhodně nezastávají funkci kalhot, proto tedy není jednoduché vytvořit zajímavý outfit, se kterým si netrhnete ostudu. Výjimkou jsou ale legíny koženkové, které jsou ideální pro nošení v chladných měsících. V tomto případě máte ve výběru mnohem volnější ruku, můžete je kombinovat jakkoliv.

Například na koncert můžete černé legíny doplnit o bílé tričko a černý koženkový křivák. Samozřejmostí jsou kotníčkové boty na podpatku a doplňky jako sluneční brýle či klobouk.

Věříme, že nyní máte na legíny zcela jiný názor a v jejich výběru a kombinaci s jinými módními kousky budete opatrnější.

Zdroj: ellecanada.com

Mohlo by se Vám také líbit
1 komentář
  1. Skalisak říká

    Pořád to samý dokola… Nechte lidi, ať si nosí, co chtějí…

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.