Posuvné dveře: V současnosti velmi oblíbený a především funkční doplněk interiéru

Posuvné dveře se hodí nejen do domovů, ale i komerčních prostorů. Jsou praktickým i estetickým doplňkem v každém interiéru.

Posuvné dveře jsou stálicí již řadu let v trendech týkajících se uspořádaní interiérů. Mohou sloužit nejen jako přechod mezi místnostmi, ale také jako přechod mezi interiérem a exteriérem nebo jako vchod do šatníku.

Posuvné dveře jsou cenově dostupnou alternativou především ve chvíli, kdy potřebujete šetřit místem. Mají však i další výhody.

Zdroj foto: denisik11 / Shutterstock.com

Posuvné dveře šetří velkou část prostoru

Je zřejmé, že klasické dveře potřebují prostor, abyste je mohli bez potíží používat. Ačkoli je tento prostor z větší části volný, nelze ho nijak využít. Posuvné dveře tento prostor nepotřebují, otevírají se do strany podél zdi. Díky tomu jsou ideální pro použití v menších místnostech s omezeným prostorem, pro šatny a velké skříně.

Praktičnost posuvných dveří objevíte především při stěhování nebo rekonstrukci. Díky posunu ze strany na stranu lépe přemístíte velké a neforemné předměty z místnosti do místnosti.

Celé příčky mezi místnostmi pomocí posuvných dveří vám dávají možnost vytvořit dva menší, intimní prostory nebo jeden velký – ideální pro zábavu.

Zdroj foto: property-exposure / Shutterstock.com

Prosvětlený interiér

Velké skleněné posuvné dveře rozdělující interiér a exteriér si získávají stále větší oblibu zejména pro svou funkčnost. Velké prosklené dveře prosvětlí interiér a dají možnost mít v místnosti jasnou a vzdušnou atmosféru. Místnost se opticky zvětší a vytvoří propojení s terasou.

Iluze většího prostoru a velkého množství světla zajistí, že cvaknete vypínačem později než obvykle. Snížená spotřeba elektřiny je další výhodou skleněných posuvných dveří, což vede ke zvýšení hodnoty vaší nemovitosti.

Velký výběr designu posuvných dveří

Posuvné dveře nejsou jen skvělým praktickým prvkem, ale také poskytují řadu estetických výhod. Díky široké škále dostupných stylů a vzorů se posuvné dveře dodávají v různých typech do každého interiéru.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.