Pončo: Univerzální kousek podzimu v každém šatníku

Pončo je univerzální kousek oblečení, který už dávno nepatří indiánským babičkám. Tento kříženec pohodlného svetru a elegantní peleríny totiž sluší všem ženám bez ohledu na věk a typ jejich postavy.

Zdroj foto: Alena Ozerova / Shutterstock.com

Díky tomu se stává pevnou součástí šatníku většiny milovnic módy.

Praktický kousek historie

Když se řekne pončo, většina z nás si vybaví původní indiánské obyvatele Mexika. Tento kus oblečení se však těšil oblibě už v šestém tisíciletí před naším letopočtem! Nicméně byli to právě indiáni, kteří jeho praktické přednosti ukázali španělským dobyvatelům.

Ti jej pak přivezli na palubách svých lodí do Evropy, kde se pončo rychle rozšířilo. A to nejen mezi vojáky. Bylo to totiž právě pončo, které dalo vzniknout elegantním pelerínám, jež jsou ostatně dodnes součástí mnoha církevních stejnokrojů.

Velká obliba ponča se pravděpodobně pojí s jeho jednoduchostí a praktičností. Jedná se vlastně o velký kus látky s otvorem pro hlavu. Jeho střih vychází z ryze praktického smýšlení poutníků, kteří jej během dne používali coby plášť pro zahřátí a ochranu, zatímco v noci jim sloužilo jako deka na přikrytí.

Ideální podzimní společník

Pokud hledáte všestranný svršek, který vám bude dělat společnost během sychravých podzimních dní, pončo je to pravé pro vás. Jeho nespornou výhodou totiž je, že pod něj můžete nosit tolik vrstev, kolik uznáte za vhodné. Na sklonku léta jej můžete přehodit přes obyčejné tričko, později si pod něj ale můžete obléct klidně i teplý svetr nebo lehkou podzimní bundu.

Pončo má navíc potenciál vydržet ve vašem šatníku opravdu dlouhou dobu. Jeho volný a ve své podstatě univerzální střih totiž zaručuje, že jej obléknete i v případě, kdy přiberete pár kilo navíc. Z tohoto důvodu tento kousek oceníte i v těhotenství! Narůstající bříško totiž často nepojme žádná bunda, což je problém, který s pončem nebudete muset řešit.

Zdroj foto: Natalie Delmar / Shutterstock.com

Rozbijte nudu

Na trhu je k dostání opravdu hodně druhů ponč v různých stylech, nejčastěji jsou však tyto svršky barevné – to ostatně vychází z jejich indiánské minulosti.

  • Barevné ponča v mnoha barvách a s různými vzory se těší oblibě zejména proto, že během ponurých podzimních dní trochu rozbíjí jednotvárnost a nudný stereotyp.
  • Skvěle se kombinují s monochromatickými outfity, které většinou využívají různé odstíny hnědé, béžové a šedé.
  • O tom, kolik barev bude pončo mít, však rozhodujete jen vy sami.
  • Klidně si můžete vybrat i jednoduchý minimalistický kousek, který bude více odpovídat vašemu stylu. I takových je v obchodech dost.

Velkou výhodou ponča je to, že s jeho pomocí vyšvihnete svůj styl o stupeň výš. Je sice mezi ženami stále oblíbenější, zároveň to ale není kousek, který by měl doma každý. Stačí obléknout pončo přes váš starý svetr a rázem je z vás elegantní dáma, za níž se každý ohlédne.

Jak správně nosit pončo?

To je možná otázka, kterou si kladete i vy. Pokud máte strach, že budete v tomto kousku oblečení vypadat neforemně, stačí jej doplnit o úzké kalhoty či sukni. Klidně to mohou být i legíny nebo obyčejné džíny, vzhledem k barevnosti ponča by však mělo jít o jednobarevné kousky. To ostatně platí i pro trička a svetry, které pod pončo obléknete.

Pozor si dejte také na kabelky. Tolik oblíbené crossbody tašky, které se nosí pověšené křížem přes tělo, v tomto případě nechte doma. Je totiž nasnadě, že v záhybech ponča by příliš nevynikly. Jejich popruh by byl navíc i velmi nepraktický. Raději sáhněte po kabelce s krátkýma ušima nebo po psaníčku.

Na závěr ještě připojíme jeden tip – delší pončo můžete přepásat opaskem, čímž zvýrazníte křivky svého těla. Je to skvělá volba zejména v kombinaci s upnutými legínami.

Zdroj: woolife.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.