Oblečení do fitka: Jak se obléct do posilovny stylově, ale hlavně funkčně

Také posilovna je místo, kde musíte být správně oblečení. Doba, kdy jste na sebe hodili staré tepláky a vytahané triko je dávno pryč. Dnes je posilovna považována nejen jako místo, kde formujete svou postavu, ale také za místo, kde se potkáváte s lidmi a navazujete nová přátelství. Proto volte vhodné oblečení do fitka, které je nejen stylové, ale také plně funkční.

Zdroj foto: Lucky Business / Shutterstock.com

Oblečení do fitka pro začátečníky

Pokud teprve uvažujete, že začnete pravidelně cvičit v posilovně, nepotřebujete profesionální oblečení pro sportovce, ani poslední módní výstřelky, které vás vyjdou na tisíce. Na začátek vám bohatě postačí základní neutrální fitness oblečení nebo jiné kompresní oblečení. Jde hlavně o to, abyste se v něm cítili pohodlně a nijak vám nepřekáželo v pohybu na cvičebních strojích. To samé samozřejmě platí i o obuvi. Boty vás nesmí nikde tlačit, ale podmínka je, že musí mít světlou podrážku.

Volte vhodný materiál

Na materiálu, ze kterého je vaše cvičební oblečení vyrobeno, hodně záleží. V prvé řadě volte prodyšný materiál. Mějte na paměti, že se v posilovně budete hodně potit, a proto potřebujete oblečení, které dýchá. Poohlédněte se i po funkčním prádle, popřípadě termo prádle. Raději volte tenčí oblečení. Vždy si na sebe můžete vzít dvě vrstvy oblečení a jednu po zahřátí sundat – než jednu vrstvu silnou, ve které vám bude následně zbytečně teplo, a nebudete mít ze cvičení dobrý požitek.

Boty jsou základ

Také boty musí být funkční. Rozhodně se do posilovny nehodí klasická obuv, kterou používáte na běžné chození. Má to hned dva důvody.

  1. Do posilovny by se měla používat hlavně obuv se světlou podrážkou.
  2. Z klasických bot by vás mohly bolet nohy.

Možná si to teď neuvědomujete, ale chodidla jsou během cvičení také velmi namáhána, a tak jim dopřejte komfort v podobě bot vhodných k posilování. Taktéž obuv by měla být prodyšná.

Nezapomeňte na doplňky

Do posilovny nebudete potřebovat pouze vhodnou obuv a oblečení, ale také řadu doplňků. Pokud máte dlouhé vlasy, určitě si do tašky nezapomeňte přibalit čelenku do vlasů nebo gumičku a potítka na ruce.

Velkou výhodu při cvičení získáte tak, že si pořídíte fitness náramek nebo hodinky, které budou hlídat váš tep a počítat vám, jak dlouho jste se cvičení věnovali. Možná vám tento doplněk připadá zbytečný, ale nakonec zjistíte, že se bez něj neobejdete.

Zdroj foto: Marius Pirvu / Shutterstock.com

Další věci, které byste si do posilovny měli přibalit

V posilovně se při namáhavém cvičení rozhodně zapotíte. Ale nemějte obavy, že byste museli jet domů zpocení. Každá posilovna má k dispozici sprchu. Proto si do tašky přibalte dva ručníky. Jeden využijete přímo při cvičení, abyste si mohli z těl utírat pot, a druhý na následnou sprchu, kterou si můžete dopřát. Proto si s sebou vezměte i sprchový gel, popřípadě šampón na vlasy. Bude se hodit i náhradní oblečení, ponožky.

Oblečení i obuv jsou podstatnou částí, pokud chcete cvičit v pohodlí. Pokud vás oblečení bude jakkoli omezovat, mohlo by vás cvičení přestat bavit, a to by byla škoda.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.