Nezbytné nářadí k údržbě domácnosti i zahrady, které by měl vlastnit každý kutil

Ať už máte dílnu nebo zahradu, případně obojí, existuje nářadí, které byste rozhodně měli mít ve své sbírce. Využijete ho totiž k nezbytné údržbě v domě i jeho okolí. V našem souhrnném seznamu najdete vše, co je k běžnému provozu domácnosti i údržbě zahrady potřeba.

Schválně se podívejte, kolik položek ze seznamu skutečně vlastníte a které byste si měli dokoupit.

Užitečné nářadí do dílny

Součástí výbavy dílny by měla být rozhodně motorová pila, protože s její pomocí zpracujete jakékoliv dřevo mnohem rychleji a přijde vhod i v zahradě. Když totiž bude nutné zbavit se starých větví nebo vytvarovat strom či keř do elegantní podoby, s motorovou pilou vám půjde práce snáze od ruky.

Dalšími nezbytnými součástmi dílny jsou:

  • kladivo,
  • kleště,
  • šroubováky,
  • metr,
  • vodováha,
  • klíče.
Nářadí do dílny
Zdroj foto: STILLFX / Shutterstock.com

Veškeré nářadí skladujte přehledně na jednom místě, v boxu nebo v zásuvkách v pracovním stole.

Pomocníci na zahradu

Pro nezbytnou údržbu zahrady rozhodně potřebujete křovinořez, který zastane práci sekačky i nůžek na keře. Oproti sekačce má křovinořez tu výhodu, že si hravě poradí i s porostem v hůře dostupném terénu. Aby byl úklid zahrady snazší, určitě se vyplatí pořídit si také hrábě.

Na jaře i na podzim vám totiž pomohou se zbavováním se spadaného listí, a to i z vašich záhonů. Pokud je zahradničení vaším koníčkem, rozhodně musíte mít po ruce také motyčku, lopatku, zahradní nůžky, zahradní rukavice a samozřejmě i praktickou brašnu, ve které všechny tyto nástroje můžete nosit.

Proč vsadit na AKU nářadí

Při nákupu nářadí do dílny i na zahradu máte dvě možnosti: zvolit si klasické nářadí se šňůrou nebo si vybrat akumulátorové nářadí bez šňůry. Přičemž druhá možnost vám ušetří spoustu práce. Jaké jsou další výhody akumulátorového nářadí, kromě snadné manipulace? Při práci s AKU nářadím určitě oceníte univerzální akumulátor, jenž je kompaktní s různými druhy nářadí.

Při dotahování šroubů a drobných opravách v domácnosti je právě akumulátorový šroubovák tím nejvhodnějším pomocníkem. Ale není to pouze aku šroubovák, i motorová pila bez kabelu je při prořezávání větví stromů mnohem praktičtější. Snadno se totiž dostanete i na hůře dostupná místa a neriskujete, že si při práci přeříznete kabel.

Pusťte se do kontroly vybavení své dílny a zkontrolujte, že se v ní nachází veškeré nezbytné nářadí, jenž využijete při práci v dílně, údržbách a drobných opravách v domácnosti, ale také při údržbě a péči o zahradu. Čím kvalitnější vybavení si pořídíte, tím spolehlivěji a déle vám bude sloužit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.