Neděle: Jak strávit tento den s rodinou?

Spousta domácností řeší problémy, které často vyplívají z toho, že na sebe prostě nemáme čas. Nejvíce to ovšem poznamená vaše děti, které ho vyžadují prakticky pořád. A neděle je nejideálnější den pro rodinu.

Zdroj foto: Halfpoint / Shutterstock.com

Je to pro ně důležité nejenom v daný okamžik, ale především do budoucnosti. Rodiny, které spolu tráví spoustu času, jsou v porovnání s ostatními rodinami více šťastné. A proč právě neděle? Každý z dospělých má jinou pracovní dobu, a proto se často střídají. Jeden přijde z práce – a druhý do ní akorát odchází.

Někteří z vás možná pracují i v sobotu a jsou časově vytížení, proto jim uniká veškerá zábava. Proto zvolte neděli pro vaše rodinné akce nebo výlety. Zahoďte všechny povinnosti za hlavu a naplno si užijte zábavu s vaší rodinou, která vás příjemně naladí na další den. Jak trávit společné chvíle s rodinou?

Začněte už vaše ráno vesele

Můžete si určit například, kdo daný víkend bude hlavní budícím. Možná vám to nepřijde tak zajímavé, ale dětem tím uděláte velikou radost. Co jiného vás může po ránu potěšit než jásající děti.

Připravte si společné jídlo

Pečlivě si rozdělte úkoly a hned bude příprava snídaně hrou, u níž se všichni zasmějete. Vedete tak své děti formou hry k přípravě jídla a podílení se na úkolech. Děti si poté více takto připraveného jídla váží.

Pokud se vydáte na výlet a oběd budete jíst jinde, zkuste například experimentovat a navštěvovat pokaždé jinou restauraci. Jestli budete obědvat doma, opět si rozdělte práci a oběd bude časově rychlejší, než když ho dělá jeden člověk. Děti velice rády pomáhají a učí se novým věcem. Dejte jim prostor na zkoušení, děti to velmi ocení.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Naplánujte si společný výlet

Plánujte vždy dopředu. Můžete si například pořídit cestovní knihu nebo mapu, do níž si budete zaznamenávat místa, která jste navštívili. Skvělou možností je také vždy přiložit fotku, protože děti si rády vzpomínají, a tohle jim pomůže. Hlavně budete mít i vy pěknou památku.

Pokud trávíte společný čas doma, zkuste stolní hry

Jak říká rčení „Kdo si hraje, nezlobí“. To je velice pravdivé. Pokud své děti zaujmete a budete se jim naplno věnovat, nebudou mít čas na lumpárny. Každý z nás si rád hraje, a proč si to neužít společně s dětmi? Pořiďte hry, které můžete hrát jako celá rodina. Uvidíte, že vás to stmelí.

Blíží se večer, a to znamená čas na rodinný film

Dopřejte si pohodu u společného filmu s trochou popcornu či jiných dobrot. Vybírejte filmy vhodné pro všechny členy rodiny, ideální jsou komedie, u nichž se zasmějí i dospělí.

 

Čtěte

Pokud máte malé děti, můžete večer završit čtením pohádky, které děti mají rády. U starších můžete zkusit naopak to, aby vyprávěli pohádku oni vám. Ve většině případů děti usnou lépe, než když jen zavřete dveře. Někdy se stane, že usnete i vy společně s vaším dítkem.

Važte si společného času s vaší rodinou. Vyčleňte si aspoň jeden den, kdy tyhle věci společně podniknete. Nejideálnější je právě neděle, kdy je klid a většina členů je doma. Avšak můžou být i výjimky, kterým nebude neděle vyhovovat, tak si zvolte svůj den pro vaši rodinu dle možností. Jestli máte každý den čas na svou rodinu, tak si toho nesmírně važte, ne vždy to tak mají všichni.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.