Moderní možnosti zastínění

S množícími se tropickými dny i v našem zeměpisném pásmu častěji přemýšlíme o zastínění našich teras, předzahrádek či balkonů. Přenosné slunečníky či pevné látkové pergoly jsou již minulostí, dnes můžete vybírat z obrovského množství zastínění.

Zdroj foto: Artazum / Shutterstock.com

Textilní zastínění je stále jednou z variant, nicméně textilie bývají různě upraveny tak, aby je slunce nepoškodilo a poskytly co nejlepší ochranu. Obvykle tak mají vysoký UV filtr. Nebývají již jen stacionární, ale výsuvné, využívající elektroniku a mnohdy i napojení na síť tak, že si markýzu vytáhnete i na dálku přes mobil po cestě z práce. Pevné zastínění pak můžete volit i ze skla, speciálních umělých hmot, dřeva či dřevoplastu.

Materiály bývají lehce a dobře udržovatelné, zastínění lze připravit na míru i v různých atypických rozměrech. Nejmodernějším zastíněním aktuálních dní je pak tzv. bioklimatická pergola, což je pergola tvořená konstrukcí a obvykle hliníkovými lamelami. Lamely bývají otočné, regulovatelné a snadno udržovatelné. Regulace lamel umožní prostor odvětrat. Pergoly dodává a instaluje velké množství firem a většina z nich vyhotovuje zastínění na míru i v různých atypech. Stejně tak lze nalézt pergoly i v různých barevných provedeních. Pokud nad novým zastíněním uvažujete, zkuste využít systému poptávky. Na poptavej.cz stačí bez jakýchkoli závazků a zcela zdarma vyplnit vaši představu a požadavek a poptávka doputuje k ověřeným dodavatelům, kteří vám zpracují svou nabídku. Poptávka může být doplněna i o fotografie či plánky, uvedení rozměrů a dalších vašich specifických požadavků tak, aby nabídka byla co nejvíce ušitá na míru. Poté již můžete jen v klidu domova vybírat takovou, která vám bude maximálně vyhovovat a brzy se třeba dočkáte nového a kvalitního zastínění. Za následnou zpětnou vazbu a hodnocení budou určitě rádi i další uživatelé.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.