Kusové koberce jsou hitem dokonalého bydlení: TOP trendy do každého pokoje

Také máte podlahu, na kterou by se obzvláště v chladných měsících hodilo něco příjemně hřejivého? Pojďte se podívat na kusové koberce, které v současné době frčí. Který z nich se bude hodit k vám domů?

Obývákem všechno začíná 

Víte, jaké jsou výhody kusového koberce v obývacím pokoji? Dokáže podtrhnout celkový styl interiéru, zahřát v chladném počasí a také vytvořit příjemnou atmosféru. Obývací pokoj je jedna z místností, kde trávíme nejvíce času. Je proto výhodné si do něj pořídit velmi praktické kusové koberce. Jejich údržba je jednoduchá, a na rozdíl od velkého koberce je můžete snadno vyčistit i v případě, že dojde k jejich znečištění například dětmi. 

Zdroj foto: Followtheflow / Shutterstock.com

TOP trendy: Největšími hity současných kusových koberců je imitace kůže zebry nebo krávy. Ty dokážou vyzdvihnout jedinečnost každého prostoru. Plyšové koberce si do svých domovů rádi dávají vyznavači pohodlí a luxusního stylu bydlení. Vyznáváte retro nebo hygge styl? Podívejte se po koberci s originálním vzorem

I v minimalistickém prostoru se dá kouzlit

Nejsou vaše prostory příliš velké a milujete minimalistický styl? Podívejte se například po kobercích COZY nebo AKRYL, které nejlépe vyniknou v hypermoderním interiéru. I v prostoru, kde si nepřejete být rušeni přílišným přílivem barev a tvarů, se dá vytvořit místo pro teplo na vaše nohy. Jednobarevné kusové koberce jsou hitem právě v těch prostorách, kde si lidé přejí prostor zachovat stylově čistý. 

Ložnice po kobercích přímo volá

Asi znáte ten pocit, kdy se po probuzení dotknete chodidlem chladné země. V té chvíli končí pohoda dne a nastává nepříjemná snaha o zachování tepla v našem těle. Přitom stačí tak málo, aby bylo vaše ráno plné pohody. Nechejte svá chodidla dopadnout na příjemný plyšový kusový koberec. Milujete hru s tvary? 

TOP trendy: Teplo na nohy si užijete díky shaggy kobercům, jejichž vlákna jsou příjemně dlouhá a vybíhají do všech stran.

Zdroj foto: Aquarius Studio / Shutterstock.com

Aby si děti měly kde hrát

V chladných měsících je pobyt na podlaze velmi nepříjemný, obzvlášť pokud jste v dětském věku a rádi byste trávili čas se svými oblíbenými hračkami. Dětské koberce dokážou proměnit pokojíček ve skutečně pohádkové království. Některé jsou vytvořeny tak, aby se na nich objevovala oblíbená pohádková postavička nebo prvek, který barevně sladí celý prostor. Jiné zase přímo ke hře vybízejí – koberce s autodráhou nebo ulicemi jsou ideální pro uspořádání výletu s autíčky. 

TOP trendy: Koberec do dětského pokoje můžete ladit s celkovou barevností prostor, ale může se tomuto stereotypu i vymykat a tvořit jedinečný prvek, který v celkovém pojetí pokoje nejvíce vynikne. S barevností kusového koberce si v dětském pokoji můžete skutečně pohrát. Nejoblíbenější jsou v současné době i kusové koberce různých tvarů, například kytky nebo mráčku. A co je vůbec nejoblíbenější jak v dnešní době, tak i několik let zpátky, to jsou dětské koberce s imitací silnice. Tak si mohou hrát kluci s autíčky a vytvořit si vlastní dráhu i pravidla silničního provozu.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Studentský pokoj si žádá své

Studenti tráví ve svém pokoji velké množství času, a proto je potřeba, aby obývali inspirativní prostor, který s nimi souzní. Obrázek oblíbeného zvířete je výborný tip, jak styl prostoru posunout o úroveň výš. Moderní potisky jsou další tip, jak dovolit koberci, aby celkový dojem prostoru zdokonalil a potěšil jeho obyvatele. 

TOP trendy: Koberce Sketch se vyrábějí v různých barevných kombinacích a vzorech a vždy představují kreativní tip, jak dokonale vyšperkovat pokoj pro mladého člověka. 

Už víte, který z koberců se bude skvěle vyjímat ve vašem prostoru?

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.