Inspirace, jak vybavit koupelnu nábytkem a dekoracemi?

Koupelna je povětšinou první místnost, kam se vydáte po tom, co se vzbudíte. Měla by proto být příjemná a praktická, aby vám dodala chuť na přežití nadcházejícího dne s úsměvem.

Jak si tedy zařídit novou koupelnu, nebo prostě jen zpříjemnit tu stávající? A jak vybrat nábytek?

Úložný prostor koupelny

Než si pořídíte koupelnový nábytek, přemýšlejte o tom, co musíte uložit v koupelně samotné. 

  • Potřebujete jen místo pro ručníky a toaletní potřeby? 
  • Je vyžadován prostor pro dětské hračky do koupelny? 
  • Jsou přípravky na čištění koupelny uloženy pod umyvadlem? 
  • Potřebujete speciální místo na uložení šperků nebo make-upu?

Přemýšlejte také o tom, zda se v budoucnu vaše úložné potřeby v koupelně zvýší (možná s tím, jak se rodina rozroste), takže budete potřebovat více úložného prostoru.

Zdroj foto: Slavun / Shutterstock.com

Koupelnový nábytek

  1. Stojací koupelnový nábytek zahrnuje komody a regály. Je snadno přístupný, ale je třeba pečlivě naplánovat, aby místnost byla co nejprostornější a aby byla cirkulace vzduchu plynulá a neudržovala se tak ve vaší koupelně vlhkost.
  2. Nástěnný koupelnový nábytek zahrnuje menší předměty, jako jsou skříňky na léky a zrcadlové skříňky. Nástěnný nábytek má tu výhodu, že nechává volnou podlahu, což budí dojem extra prostoru. To je ideální pro malé koupelny.

Barva koupelnového nábytku

Moderní koupelnový nábytek je často bílý a často lesklý, což bude odrážet světlo, aby malá koupelna vypadala větší. Nábytek v bílé barvě je také neutrálním pozadím, do kterého můžete přidat jinou barvu pomocí cenově výhodnějších nákupů, jako jsou třeba barevné ručníky. Dveře a zásuvky mají často elegantní madla nebo jsou bez madel.

Chcete změnu od bílé? Věnujte pozornost modernímu koupelnovému nábytku v odstínech šedé nebo hnědé neutrální barvy. Pokud chcete opravdu velký kontrast k bílé sanitě, pořiďte si klidně černé skříňky. Alternativně můžete zvážit moderní koupelnový nábytek s povrchovou úpravou nebo dýhou ve dřevě, který dodá dekorativní vzhled a teplý kontrast místnosti, co je v bílé barvě.

Zrcadlové skříňky

Zrcadlové skříňky jsou velice praktickou věcí pro malé koupelny. Kombinují totiž nezbytné zrcadlo nad umyvadlem, a další úložný prostor za ním. Zde je ideální místo pro odkládání drobností, ke kterým nechcete, aby se dostaly děti, jako jsou například žiletky, léky, make-up a podobně. Navíc jsou moderní v tom, že mohou být i osvětlené. V tom případě plní další funkci. Koupel u tohoto tlumeného osvětlení je o dost příjemnější než s plným světlem. Zároveň vám přidá extra světlo, když se ženy chtějí namalovat. A věřte, že tohle opravdu ocení!

Materiál koupelnového nábytku

Při výběru nového koupelnového nábytku se mohou lišit různé druhy materiálů.  Většina koupelnových skříněk je vyrobena z dřevěného materiálu. Jaké jsou jeho hlavní typy?

Zdroj foto: Beyond Time / Shutterstock.com

Melaminová dřevotřísková deska (MFC)

Pravděpodobně materiál, který již znáte díky jeho použití v kuchyních, MFC sestává z materiálu z melaminové pryskyřice spojeného s dřevotřískovou deskou. Melaminová deska je díky své drsné vnější povrchové úpravě velmi pružný materiál a lze ji velmi snadno čistit. 

Dřevovláknitá deska se střední hustotou (MDF)

Dalším materiálem používaným při výrobě koupelnového nábytku je MDF. Skládá se z odřezků z jiných procesů výroby dřeva smíchaných se pojivy a lepidly, a poté lisovaných dohromady. Je mnohem hustší než MFC a je jednou z nejoblíbenějších možností v koupelnovém průmyslu. MDF se dodává v oslnivých barvách a dýhách a je odolný vůči změnám teploty a vlhkosti. Je také odolný proti deformaci. Nejkvalitnější koupelnový nábytek bude vyroben z MDF.

Masivní dřevo

Masivní dřevo nikdy nebude identické nejen kvůli různým použitým stromům, ale také kvůli volbě řezu během výroby. Těžký nábytek z masivního dřeva by měl při správném zacházení vydržet desetiletí. Krása pravého dřeva vyžaduje zvláštní péči, ale nemělo by být vystaveno vysoké vlhkosti nebo rychle se měnícím teplotám.

A jak si vybavíte svou koupelnu vy?

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.