Koš na prádlo: Jaký materiál je nejvhodnější do vaší domácnosti?

Vybíráte si nové vybavení do domácnosti a chcete věnovat pozornost i detailům? V dnešním článku se zaměříme na nepostradatelnou, přesto ale často přehlíženou součást každého domova, což je koš na špinavé prádlo.

Myslete na velikost

Do každé domácnosti se hodí jiný prádelní koš. Někdo má k dispozici prostornou koupelnu, kam se bez problému vejde pračka, rohová vana, sušička i velký koš na prádlo. Někdo má prostorové možnosti menší a musí promýšlet každý detail. Než tedy přistoupíte k vybírání barev a materiálů, proměřte si pečlivě prostor, do kterého koš umístíte.

Ratanový koš na prádlo

Jak jinak dokázat, že ratanový nábytek se těší veliké oblibě již velmi dlouho, než zmínit, že existoval již ve starém Egyptě? Ano, opravdu. Do Evropy se poprvé dostal až o celá staletí později a nejprve si ho oblíbili Angličané. V 16. století byl oblíbeným zejména v salonech a zimních zahradách.

Dnes je možné si ratanovým nábytkem vybavit doslova celý byt, koupelnu nevyjímaje. Existují dva druhy ratanu:

  1. přírodní,
  2. umělý.

Za přírodní si vcelku připlatíte. Výhody ratanu spočívají v tom, že je velmi odolný a pevný, také je lehký a jednoduše se s ním manipuluje.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Bambusový koš na prádlo

Dalším přírodním materiálem, který je lehký a voděodolný, je bambus. Takový koš, stejně jako ratanový, podtrhne přírodní vzhled vaší domácnosti. Vyrábějí se buď čistě bambusové koše na prádlo, či v kombinaci s látkovými náplněmi. Bambus má navíc antibakteriální účinky.

Plastový koš na prádlo

Nemáte na prádelní koš místo a nejraději byste ho postavili na pračku? Pokud si pořídíte plastový koš na prádlo, nic vám v tom nebrání. Kromě toho, že je skladný a je možné ho položit na pračku či sušičku, vyrábí se navíc snad ve všech možných barvách. A navíc se jednoduše čistí, je lehký a levný. Můžete si pořídit jeden na špinavé a jeden na čisté prádlo.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Kovový koš

Máte moderně zařízenou koupelnu a milujete kovové spotřebiče? Pak je přímo pro vás stvořený kovový koš na prádlo. Je elegantní, vypadá luxusně a můžete si vybrat z lesklé, či matné varianty. Zkrátka a dobře, i svému špinavému prádlu můžete dopřát trochu luxusu před tím, než ho vhodíte do pračky.

Textilní koš

V neposlední řadě si můžete pořídit koše textilní. Ty se staly trendy zejména v posledních letech. Jsou lehké a snadno přenositelné. Některé se dokonce dají zavěsit na dveře, takže vám v koupelně nezaberou žádné místo. Vyrábí se i s různými nápisy a ve všech možných barvách. U textilního koše máte navíc jistotu, že se v něm nebude držet vlhkost, neboť jsou velice dobře prodyšné.

Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Doufáme, že jste si ve výše zmíněném výčtu prádelních košů vybrali ten ideální pro vás. Až už si zvolíte klasický, moderní či praktický koš, doufáme, že splní vaše představy.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.