Kde a jak získat zbrojní průkaz v Praze

Rozhodli jste se, že se chcete naučit střílet, vlastnit zbraň, a tudíž absolvovat kurz střelby, na jehož konci na vás bude čekat zkouška vedoucí k získání zbrojního průkazu? Kromě tipu, kde lze v Praze tyto přípravné kurzy absolvovat, vám přiblížíme také celý proces, který k získání zbrojního průkazu vede.

Přípravný kurz

Získat zbrojní průkaz v Praze není vůbec nic složitého. Stačí vám, když se zapíšete do přípravného kurzu na střelnici, například na té, jež se nachází na I. P. Pavlova, budete pilně trénovat a následně složíte zkoušku odborné způsobilosti. Během kurzu se naučíte veškerou nezbytnou teorii a také jak správně manipulovat se zbraní.

Detailní průběh přípravného kurzu

Jakmile se dostavíte na přípravný kurz, bude na vás čekat spousta teorie, kterou se budete muset naučit, protože součástí zkoušky je také teoretická část. V té musíte získat alespoň 80 %. Od svých vyučujících dostanete nezbytné materiály a spoustu rad. Následovat bude nácvik manipulace se zbraní. Potom se již přesunete k samotné střelbě. Celkem na vás čeká 8 hodin strávených studováním, střelbou a nácvikem dalších dovedností.

Varianty přípravného kurzu

Přípravný kurz je možné absolvovat individuálně podle vašich časových možností. Mnohem běžnější je ale absolvovat kurz společně s dalšími účastníky. V případě, že se o získání zbrojního kurzu ucházíte se svými přáteli či rodinnými příslušníky, můžete si sjednat individuální skupinové lekce.

Na co nezapomenout

Než se stanete pyšnými držiteli zbrojního průkazu, je nutné provést několik úkonů. Jakmile se přihlásíte na kurz, sjednejte si návštěvu u svého praktického lékaře, který vám vystaví potvrzení o zdravotní způsobilosti. Dále je nutné uhradit poplatek za žádost, navštívit pobočku policie, podat přihlášku ke zkoušce a požádat o její vykonání na některé z pražských střelnic.

Jak úspěšně absolvovat zkoušku k získání zbrojního průkazu?

K tomu, abyste skutečně získali zbrojní průkaz je nutná naprostá koncentrace. Nepodceňte přípravu a důsledně doma studujte teorii. Budete-li se cítit nejistí ve střelbě a v manipulaci se zbraní, je možné sjednat si hodiny navíc na střelnici pod dohledem zkušeného instruktora. Příprava a získání ZP v mnoha ohledech připomíná maturitu. Čím pilněji budete studovat, tím klidnější budete při samotném absolvování zkoušky a zvýšíte tím pravděpodobnost toho, že projdete zcela bez obtíží.

Láká vás svět zbraní a vždy jste chtěli nějakou vlastnit a umět s ní dokonale manipulovat? Splňte si svůj sen a přihlaste se na přípravný kurz k získání zbrojního průkazu v Praze. Jestliže budete pilně studovat a trénovat, nebude pro vás jeho získání překážkou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.