Katalpa bude dominantou vaší zahrady. Jak tento krásný strom pěstovat?

Hledáte skutečně nádherný strom, který se stane dominantním prvkem vaší zahrady? Pak je katalpa tou nejlepší volbou, se kterou rozhodně nešlápnete vedle. Je třeba dbát na pár vlastností a kritérií, které musíte dodržet při výsadbě i samotném pěstování tohoto neotřelého stromu. Podívejte se na ty nejdůležitější body pěstování.

katalpa
Zdroj foto: mykhailo pavlenko / Shutterstock.com

Čím vás katalpa zaujme?

Na první pohled vás strom zaujme především krásnými a velkými listy. Třírohé nebo srdčité listy mají krásnou zelenou barvu a jsou dostatečně velké, aby vám celý strom posloužil jako přírodní slunečník v horkých letních dnech. Katalpa původně pochází ze Severní Ameriky a dorůstá výšky až 15 metrů.

Pěstování katalpy

Pokud zvolíte správné místo pro výsadbu, pak není péče o strom nikterak náročná. V červenci vám katalpa navíc vykvete zajímavými bílými květy, které ohromí vás i všechny návštěvníky zahrady. V zimě se o strom nemusíte bát, jelikož je díky svému původu zvyklý a mrazuvzdorný.

Při výsadbě katalpy dbejte na bohatou půdu

Jestliže se vám strom zalíbí a budete chtít vysadit jeden z nich na vaší zahradě, mějte na mysli důležitost bohaté zeminy. Půda by měla být plná živin a nejlépe také obohacená o hnojivo, samotná zem by neměla být příliš mokrá a neměla by jí chybět prodyšnost.

Katalpa potřebuje dostatečný prostor kolem sebe

Díky výšce až 15 metrů, kterých strom může dosáhnout, potřebuje katalpa také velký prostor kolem sebe. Kořeny totiž musí mít dostatečný prostor pro své zapuštění. Jestliže se rozhodnete pro výsadbu, zvolte raději časné jarní měsíce, začátek dubna bude nejlepší volbou. Pro zakořenění stromu je nutné, aby nebylo příliš velké horko a strom dříve neuschnul. První rok jej zalévejte důkladně a pravidelně jednou za týden, po zapuštění kořenů však není vláha potřebná, strom má totiž raději sucho a bere si vodu jen z dešťů nebo přímo ze země.

Nádherný strom katalpa bude ozdobou každé větší zahrady.


Tipy na další stromy a keře

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.