Jak na kombinování perel trendy a stylově

Perlové šperky jsou stálicí šperkovnic slečen i dam už dlouhá staletí. Není divu, perly jsou výjimečně krásným divem přírody – i ten nejjednodušší outfit pozvednou na novou úroveň A jejich správné zkombinování může vykouzlit efekt, který nenechá nikoho chladným. Pojďme se proto podívat na některé osvědčené looky, které se z perel dají vytvářet.

Zdroj obrázku: Klenota.cz

Klasická elegance

Perly jsou rozhodně nadčasovým a působivým doplňkem. Pokud máte rádi elegantní klasiku nebo se dokonce chystáte na událost, jejíž dress code k ní vyloženě vybízí, jednoduché perlové pecky a perlovou šňůru dlouhou tak akorát do výstřihu můžeme jedině doporučit. Typicky se k této kombinaci hodí malé černé nebo top až ke krku se širokými kalhotami. Vedle nesáhnete ani s kombinací decentních kousků oděvů v černé, bílé a červené. Výrazná rtěnka eleganci výsledného modelu ještě podtrhne.

Osobité kombinace perel s drahokamy

Naprosto jedinečného spojení šperků dosáhnete, když se rozhodnete perly doplnit drahokamy. Vybírejte je podle své povahy a vlastního vkusu a celkový dojem vás bude dokonale vystihovat. Diamanty svým třpytem například podpoří efekt luxusu, a pokud jste rádi středem pozornosti, jistě ji na sebe upoutáte, když diamanty doplníte tmavými tahitskými perlami.

Různé odstíny sladkovodních perel se pak dají doladit i barevnými drahokamy – a jen na vás záleží, jestli chcete spíš něžné barevné kombinace s růžovým morganitem nebo tanzanitem do fialova či zvolíte výrazný kontrast bílých perel s tyrkysem či korálem.

Sofistikované vrstvení

Co by mohlo být stylovější než perlový náhrdelník? No přece víc perlových náhrdelníků! Vrstvení je trend a ani perlám se nevyhýbá. U náhrdelníků je vhodné kombinovat několik různých délek a velikostí perel. Přidat klidně můžete i klasické zlaté řetízky.

Zdroj foto: Klenota.cz

Kromě vrstveného zdobení dekoltu se nabízí ještě vrstvení perlových náramků. Hodí se, když máte model, který je ke krku a nenabízí tak pro ozdoby příliš prostoru nebo je už sám o sobě v dekoltu velmi zdobný. S vrstvenými perlami zkrátka vytvoříte kombinaci na úrovni vhodnou i pro velké slavnostní události, kde se vyžaduje sofistikovanost a elegance.

Decentně a romanticky

Nikdo taky určitě nebude rozporovat, že se perly hodí k dotvoření romantického looku. Náušnice s vintage designem a kulmou natočené vlasy můžou být perfektní volbou i pro svatební den. Květované šaty na schůzku decentně doplníte prstýnkem s perlou a perlovým přívěskem. K něžným modelům jsou perly jako stvořené a můžete si vyhrát i s jejich různými druhy, třeba téměř dokonale kulatými, čistě bílými Akoya perlami nebo naopak barokními (nepravidelnými) tvary.

Kombinování různých barev zlata a perel

V perlových špercích se nemusíte obávat jakékoliv barvy zlata, ať už u vás vede tradiční žlutá, něžná růžová nebo moderní bílá. V ateliéru KLENOTA těm odvážnějším dokonce radí klidně dvě barvy zlata zkombinovat. Výsledek vypadá svěže a trendy a perly tak znovu dokazují, že rozhodně nepatří jen na slavnostní události.

Zdroj foto: Klenota.cz

Jaká kombinace bude vystihovat vás?

Stejně jako u kteréhokoliv jiného kombinování šperků a outfitů i u perel platí, že byste se měli držet hlavně toho, v čem se cítíte dobře. Jedině tak z vás bude vyzařovat ta správná okouzlující sebejistota a šperky tak budou doplňky, které váš půvab zvýrazní. Kterou kombinaci tedy zvolíte vy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.