Houpací síť: Jak ji prakticky umístit na vaší zahradě

Houpací síť je ideálním místem pro odpočinek v teplých dnech. Můžete si tak užívat sluneční paprsky třeba při odpoledním odpočinku, čtení knihy, či prostě jen v síti přemýšlet. Je však důležité najít to nejlepší místo, díky kterému budete mít pohodlí a klid.

Zdroj foto: Sandra Cunningham / Shutterstock.com

Klidné místo

Nejlepším řešením je najít nejtišší část vaší zahrady a tam houpací síť umístit. Díky tomu vás totiž nebude nic rušit. Snažte se proto najít místo, kde vás nebude obtěžovat hluk od sousedů ani kolemjdoucí. Důležité je myslet také na to, aby vás příliš nerušilo slunce. Proto se snažte najít alespoň polostín.

Při dlouhém odpočinku v síti na sluníčku byste totiž mohli přijít k úžehu či úpalu. Jestliže na zahradě nemáte zastíněné místo, snažte se alespoň nějaký stín vytvořit. Pokud chcete opravdu dokonalou oázu klidu, je skvělým řešením postavit zahradní altánek či pergolu. Ovšem skvěle poslouží také obyčejný slunečník.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Praktické umístění

Nejjednodušším řešením, jak houpací síť upevnit, je zavěsit ji mezi dva stromy. Stačí kmeny obvázat lanem, na které pak karabinami připojíte síť. Dejte si však pozor na to, zda takto bude síť opravdu držet. Další možností je také umístit ji rovnou pod pergolu.

  • Najděte dva vhodné trámy a připevnění udělejte stejně, jako by tomu bylo u dvou stromů.
  • Díky tomu se navíc nemusíte bát ani přímého slunce a deště.
  • Karabiny se navíc postarají o to, že můžete síť v případě potřeby snadno odepnout, abyste pergolu mohli využívat i jinak.

Další řešení

Jestliže na své zahradě nenajdete dva vhodné stromy ani pergolu, je třeba hledat jiné řešení. Tím nejjednodušším je pořídit si speciální stojan přímo pro houpací síť. To je sice investice, ovšem věřte, že se vám vrátí. Nic se totiž nevyrovná pohodlnému místu pro odpočinek v klidné zahradě za zvuků přírody. Ocelový stojan je velmi praktický, síť do něj umístíte snadno a budete mít jistotu, že bude držet, jak má.

Vlastní stojan

Jestliže se vám nechce kupovat speciální stojan, můžete si ho vytvořit svépomocí doma. Potřebovat k tomu budete jen dva trámy dlouhé zhruba dva metry. Pak už jen stačí najít ideální místo, kam budete moci trámy zabetonovat. Je třeba dbát na to, aby mezi nimi byla dostatečná vzdálenost pro umístění sítě.

Připevnit ji můžete samozřejmě stejně jako na stromy, případně však lze do trámů vyvrtat díry, do kterých pak lano snadno upevníte a budete mít jistotu, že síť je stabilní a lana nebudou sklouzávat. Toto řešení je snadné a umožní vám umístit houpací síť na libovolné místo.

Houpací síť je dokonalým místem pro lenošení a trávení volného času. Vybírat můžete z různých provedení sítí podle toho, co se vám líbí. Díky tomu si svůj odpočinkový koutek zcela přizpůsobíte svým požadavkům.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.