Víte, proč je exfoliace doslova zázrak pro vaši pleť?

Bohužel, ať chcete, nebo ne, s přibývajícím věkem stárne také vaše kůže. Začne být matná a bez lesku. V tento moment je však nejvyšší čas, abyste se o ni začali pečlivě starat. Proto jako jeden z možných kroků v boji proti stárnutí pokožky byste měli vyzkoušet proces exfoliace pleti. Tato technika je skvělá pro všechny typy pleti – a je bezpečná.

Zdroj foto: WHANJEED / Shutterstock.com

Co to je exfoliace pleti?

Exfoliace je důležitá součást v boji proti stárnutí pokožky. Protože během života nestárneme pouze my, ale také naše pleť, která se stává postupně matnou, bez lesku a objevují se také vrásky, měly byste zvolit jako jeden druh péče právě exfoliaci. Ta pomůže při odstranění všech nečistot, jako je špína nebo maz. Vyhladí i jemné vrásky a dodá pleti opět její půvab a lesk, na který jste během života byla zvyklá.

Mechanická exfoliace

Při této metodě se používají přístroje se strukturovaným povrchem. Můžete využít kartáček na obličej nebo drsnější houbu. Nemusíte se však zaměřovat pouze na přístroje. Do exfoliace patří také peeling na obličej. Všechny tyto pomůcky vám pomohou zlepšit stav vaší pleti. Aby měla manuální exfoliace nějaký úspěch, měly byste ji provádět alespoň 2× – 3× za týden. Využít můžete kromě klasického peelingu i různé peelingové hmoty.

Chemická exfoliace

Chemická exfoliace proniká hlouběji do pokožky, a přestože slyšíte v názvu slovo chemická, nemusíte se ničeho obávat. Přípravky, které se při této metodě používají, jsou ve skutečnosti vyráběny z přírodních prostředků, jako je:

 • ovoce,
 • ořechy,
 • mléko,
 • cukr,
 • některé rostliny.

Z nich se dostane derivovaná kyselina – a ta je následně použita. Chemická exfoliace zanechá vaši pokožku opravdu krásně čistou, svěží a napnutou.

Zdroj foto: Bogdan Sonjachnyj / Shutterstock.com

Exfoliace umí i sjednotit barvu vaší pleti a mnoho dalšího

Exfoliace toho však umí ještě více, než jen odstranit nečistoty z tváře a těla. Mezi její největší přednosti rozhodně patří:

 1. Exfoliace je prospěšná také v momentě, kdy používáte jiné kosmetické přípravky. Funguje totiž jako penetrace. To znamená, že po použití exfoliace se ostatní kosmetické prostředky do vaší pokožky dostanou snadněji.
 2. Exfoliace dokáže kvalitně vyživit vaše kožní buňky, proto pak vaše pokožka bude působit svěže.
 3. V neposlední řadě díky ní vaše pleť získá jednotnou barvu.

Exfoliační produkt si můžete vyrobit i doma

Exfoliační produkt nemusíte kupovat pouze v obchodě, ale klidně si ho můžete připravit samy doma například v podobě pleťové masky s kyselinou mléčnou, která má na pleť velmi zklidňující účinek.

 1. Stačí, když smícháte 1 čajovou lžičku sušeného mléka s trochou jablečného octa.
 2. Z těchto dvou surovin připravte jemnou pastu, naneste ji prsty na obličej a nechte působit 15 minut.
 3. Poté masku opláchněte vlažnou vodou a ošetřete pleť tak, jak jste zvyklí.

Nečekejte s exfoliací, až bude vaše pleť viditelně unavená a znečištěná. Raději se o ni začněte starat co nejdříve, abyste zabránily předčasnému stárnutí.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.