I při nakupování dezinfekčních prostředků vyžadujte prvotřídní kvalitu

Aby váš domov byl čistý a vyzařoval čistotu na první pohled, je nutné pořídit si dezinfekční prostředky a pravidelně je používat. A protože v domácnosti se vyskytuje celá řada ploch a zákoutí, je nutné pořídit si hned několik druhů dezinfekcí. A nezapomínejte ani na vaše ruce a péče o ně.

Každý povrch vyžaduje jiný přípravek

Když přijde řeč na dezinfekční prostředky, kolik se jich ve vaší domácnosti vyskytuje? Pokud používáte jeden univerzální prostředek na podlahu, na nádobí, na linku i na koupelnu, je načase to změnit. Jiný typ dezinfekce totiž využijete na kuchyňské nádobí a zcela jiný na koupelny a podlahy. Čisticí prostředky na nádobí jsou často šetrné k vaší pokožce, zatímco dezinfekce do koupelny musí zničit všechny bakterie a šetrnost k pokožce u ní není vyžadována.

Zdroj foto: Nehris / Shutterstock.com

Není dezinfekce jako dezinfekce

A úplně jinou kapitolou jsou dezinfekce na pokožku a na ruce. Když si pořizujete dezinfekci na ruce, požadujete po ní, aby byla účinná, ale aby vaše ruce zároveň neničila a její každodenní používání se neodrazilo na vaší pokožce. Pokud máte citlivou pleť, není od věci si k dezinfekci na ruce pořídit i speciální kondicionér, který se aplikuje po dezinfekci a vaše ruce chrání a hydratuje.

Zásobte se

A jestli nás doba pandemie něco naučila, tak to, že je skvělé být připravený. Nestyďte se tedy zásobit se dezinfekcemi a dezinfekčními přípravky a starat se tak nejenom o svou domácnost, ale také o svou pokožku. Široký výběr najdete například na stránkách SZO, jejichž název je odvozen od prvních písmen slov: Služby Zdravotnickým Organizacím a které nabízí pouze prvotřídní produkty.

Zdroj foto: nito / Shutterstock.com

Pravidelným používáním dezinfekčních přípravků zabraňujete vzniku bakterií a chráníte tak sebe i své okolí. Proto jejich používání nepodceňujte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.