Čištění parou: 7 výhod tohoto revolučního způsobu úklidu

Ještě nepoužíváte při úklidu parní čističe? Tak to jsou následující řádky určené právě pro vás. Přinášíme vám totiž 7 výhod čištění parou, kterým neodoláte. Pojďme na ně!

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Parní čištění má zelenou

Čištění s pomocí páry patří mezi nejvíce ekologické způsoby úklidu. Proč? Při uklízení s pomocí páry totiž nepotřebujete žádné speciální přípravky na úklid. Plně vám postačí parní čistič a čistý hadr, kterým setřete veškeré nečistoty. A pozor! I přesto, že k úklidu nevyužijete žádnou chemii, podle odborných studií vyšlo najevo, že s pomocí parního čističe zničíte 98 % bakterií.

Hygiena je samozřejmostí

Druhou výhodou parního čištění je to, že je stoprocentně hygienické. Čistí do hloubky, je účinné a vyčištěné povrchy jsou hygienicky nezávadné a bez jakéhokoliv zápachu. Navíc se pára dostane opravdu všude, takže i sebemenší spáry a zapadlé rohy se budou blýskat čistotou.

Čištění parou je skvělé pro alergiky

Trpíte alergiemi, trápí vás ekzémy či všemožné vyrážky? Vyzkoušejte čištění parou. Je ideální pro alergiky, neboť při něm nepřijdete do styku s žádnými chemickými přípravky a povrchy budou čisté a nebudou ve vás vyvolávat žádné alergie, ani jiné nežádoucí reakce.

Zdroj foto: whitejellybeans / Shutterstock.com

Snadno a rychle

Uklízení parou je rychlé a účinné. Stačí pouze nachystat přístroj a dát se do práce. Parní čističe existují ve třech variantách. Můžete si pořídit:

  • parní kachnu,
  • parní mop,
  • multifunkční parní čistič.

Parní kachna je malý příruční čistič, s jehož pomocí se dostanete do každé spáry a každého koutečku. Parní mop se využívá při čištění podlah a multifunkční parní čistič je větší přístroj, který je vhodný pro čištění větších ploch a jeho součástí jsou i různé nástavce a další příslušenství.

Univerzální použití

Obrovskou výhodou parních čističů je to, že mají univerzální použití. Skvěle se s nimi čistí podlahy, dlaždičky v koupelně, vana a sprchový kout, kuchyňský sporák, gauč, zvířecí pelech, okna a zrcadla, koberce, čalounění a spousta dalšího. Jmenujte věc ve vašem bytě a pravděpodobně půjde vyčistit s pomocí parního čističe. Vyhýbat se musíte pouze materiálům, které se nesmí vystavovat vysokým teplotám, například hedvábí či vlna. Dále není pro parní čištění vhodná pravá kůže, materiály choulostivé na vlhkost a rovněž veškerá elektronika.

Zdroj foto: Dmytro Golovchenko / Shutterstock.com

Parní čištění šetří vaši peněženku

Jak již bylo zmíněno několikrát, k čištění parou vám postačí samotný přístroj a voda. Kromě toho, že váš domov tedy nebude zapáchat po chemických přípravcích se rovněž uleví vaší peněžence. Schválně si parní čistič pořiďte a uvidíte, kolik peněz ušetříte díky tomu, že si nebudete pravidelně kupovat přípravky na podlahu, koupelnu a další.

Nejlepší odstraňovač skvrn, chlupů a dalšího nepořádku

Nevěříte tomu, že byste s pomocí obyčejné páry mohli odstranit tu nevzhlednou skvrnu na koberci? Nebo se zbavit těch psích, popřípadě kočičích chlupů, kterými je neustále pokryt váš koberec? Parní čistič je opravdovým pomocníkem a poradí si téměř s čímkoliv. Pelíšky vašich domácích mazlíčků budou zářit čistotou, po chlupech vašeho čtyřnohého miláčka nebude ani stopy – a ta skvrna z koberce také zázračně zmizí. A další výhodou je i to, že při úklidu s pomocí páry nebude nikde poletovat prach a dráždit tak vaše oči. Pára totiž zabraňuje vzniku prachu i jeho případnému víření při samotném úklidu.

Čištění s pomocí páry si zamilujete. Je snadné, rychlé i účinné. Dejte sbohem houbičkám, přípravkům na koupelny, na podlahy a proti prachu. Parní čištění je ekologické, šetrné, vhodné i pro alergiky a levné. Stačí investovat do přístroje, který vám bude vyhovovat a z úklidu si tak udělat příjemnou činnost, při které nebude vířit prach všude kolem, ani nebudete zahaleni v chemickém mraku.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.